ImageW niedzielę wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Wierzymy w Świętych obcowanie i dziękujemy im za to, że wskazują nam drogę do nieba. O godz. 14.oo odprawimy nieszpory z modlitwą za zmarłych. Zostaną też poświecone znicze, odczytamy listę zmarłych w ostatnim roku, po czym udamy się w procesji na cmentarz. Proszę, abyśmy idąc w procesji włączyli się w modlitwę różańcową. Pamiętajmy o uzyskaniu odpustów dla naszych zmarłych.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: od południa uroczystości Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi św. i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Ponadto przez modlitewne nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada.

Jak co roku w Uroczystość Wszystkich Świętych, przy bramie cmentarza spotkamy młodzież kwestującą na potrzeby Ośrodka Rehabilitacji dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Wodzisławiu Śl. Aktualnie miesięcznie w ośrodku leczy się i rehabilituje 500 dzieci. Bóg zapłać w imieniu obdarowanych.

Zalecki za zmarłych możemy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary złożone przy okazji zalecek będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii - szczególnie na wydatki związane z utrzymaniem cmentarza.

FORMULARZ ZA ZMARŁYCH

Poniżej zamieszczamy druk kartek wypominkowych. Wypełnione i wydrukowane kartki można składać w zakrystii .Za zmarłych wypisanych na kartkach modlimy się na nabożeństwach w czasie oktawy Wszystkich Świętych.

Do pobrania:   kartki wypominkowe wypominki.pdf