Wczoraj-Dziś

Grupy parafialne Dzieci Maryi

+ Odeszli do Ojca +

Pismo Święte on-line

UWAGA!

DRODZY PARAFIANIE I DRODZY GOŚCIE!

Trwamy w okresie niechcianej przez nikogo pandemii. Ten problem dotyka obecnie cały świat. Nikt nie chce zachorować, a sprzeczne opinie i różne podejścia do pandemii nie zmieniają faktu wielu nagłych zgonów.

W związku z powyższym tak jak inni musimy przestrzegać ustalonych zasad sanitarnych dopóty, dopóki nie zostaną odwołane. Tymczasem wciąż obowiązują i są doskonale znane wiernym. A jednak ze względu na to, iż jestem nękany z powodu incydentów, kiedy niektórzy uczestnicy liturgii nie zachowują tych zasad, jestem zobligowany jeszcze raz je przypomnieć:

  • W kościele może przebywać do 60 osób (1 os./15 m2)

  • Maseczką zakrywamy usta i nos

  • Zachowujemy dystans od drugiej osoby co najmniej 1,5 metrowy

  • Zaraz po wejściu do świątyni korzystamy z przygotowanych w tyle kościoła płynów dezynfekcyjnych

  • Spowiadamy się w konfesjonale na własne ryzyko po wcześniejszej samodzielnej dezynfekcji wnętrza konfesjonału lub na probostwie (umówiwszy się wcześniej telefonicznie)

  • Zaleca się przyjmowanie Komunii Św. na rękę

  • Nie zabrania się przyjmowania Komunii św. do ust, jednak ustaliliśmy w parafii, że: w przypadku rozdzielania Komunii przez wielu komunikujących - Komunie św. do ust można przyjąć od proboszcza. Jeśli komunikuje jeden kapłan - wpierw niech podejdą osoby przyjmujące Komunie św. na rękę, a zaraz po niech wierni przyjmujący Komunię św. do ust. Czynimy to ze względów sanitarnych i tylko takich. Wszelkie inne dorabiane ideologie są niestety fałszywe, nad czym boleję.

  • Godne przyjęcie Komunii św. na rękę (tj. w stanie wolności od grzechu ciężkiego) nie ma znamion żadnej profanacji świętości Komunii św. Gdyby tak było Kościół nie dopuściłby takiej formy przyjmowania Pana Jezusa podczas Mszy świętej.

Życzę Wam wszystkim wiele Bożego Pokoju i zdrowia! Szczęść Boże!

 

Kokoszyce – w styczniu 2021 ks. proboszcz Adam Zakrzewski

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 282

Wczoraj 435

Tydzień 1506

Miesiąc 10314

Ogółem 526068

Currently are 15 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions