OGŁOSZENIE SPECJALNE

NA CZAS OD SOBOTY 27 MARCA DO PIĄTKU 9 KWIETNIA

DRODZY PARAFIANIE I PRZYBYWAJĄCY DO NAS GOŚCIE!

OBOWIĄZUJĄ NAS - OPRÓCZ JUŻ WCZEŚNIEJ WPROWADZONYCH

NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA SANITARNEGO W ZWIĄZKU Z TRZECIĄ FALĄ PANDEMII COVID-19.

 

Wobec powyższego ustalamy nowe zasady postępowania dla uczestniczących w modlitwach i nabożeństwach odprawianych w naszym kościele. Oto one:

 1. Niezmiennie trzeba mieć założoną maseczkę na usta i nos.
 2. Dezynfekujemy ręce zaraz po wejściu do kościoła.
 3. Zachowujemy co najmniej 1,5 metrowy dystans wokół siebie od innej osoby.
 • Nie siadamy więc za plecami już wcześniej siedzącego uczestnika liturgii.
 • Odstęp ten zachowujemy również w czasie podchodzenia do Komunii św.
 • Do księdza podchodzimy jedną kolumną i nie tworzymy drugiej kolejki.
 • Komunię św. bezpośrednio do ust podaje tylko proboszcz.
 1. W kościele może przebywać tylko 45 osób.
 • Zasada ta będzie ściśle przestrzegana.
 • po wejściu do kościoła 45. osób, nie będzie już można wejść do środka. Dotyczy to osób przychodzących na wszystkie msze wypisane w porządku nabożeństw, a więc o: 8:oo; 9:oo; 10:3o; 11:3o; 16:oo i 17:oo, a także na inne msze dodatkowe według ogłoszeń (bez wejściówek), czy nabożeństwa.
 • Na głównych drzwiach wejściowych do kościoła pojawi się napis: limit osób wyczerpany  – STOP – proszę nie wchodzić!

Osoby, które chcą tego uniknąć powinny przyjść odpowiednio wcześniej lub wybrać msze dodatkowe poza tymi przedstawionymi w porządku nabożeństw. Msze dodatkowe będą wypisane tylko w ogłoszeniach parafialnych. Na msze dodatkowe w samą Wielkanoc będą wejściówki.

 1. Osoby starsze i schorowane, oraz mające w sobie obawę i poważny lęk przed zakażeniem wirusem, proszone są o skorzystanie w takich okolicznościach z dyspensy od uczestnictwa we mszach niedzielnych i świątecznych. Dyspensa nie dotyczy osób, które takowe zagrożenie widzą tylko w przestrzeni kościoła, a gdzie indziej chodzą bez żadnych obaw.
 2. Będzie przygotowany internetowy przekaz następujących ceremonii: Msza Wieczerzy Pańskiej; Liturgia Męki Pańskiej i Liturgia Wigilii Paschalnej oraz suma w Zmartwychwstanie Pańskie i II dzień Świąt Wielkanocnych.
 3. Odwołujemy: 1) Drogę Krzyżowa dla dzieci w sobotę; 2) Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; 3)procesję rezurekcyjną; 4) poświęcenie pokarmów wielkanocnych; 5)Uroczyste Nieszpory Wielkanocne. Będzie poświęcenie palm w czasie mszy. Nie wszystkie msze będą z organami. Msze będą krótsze, aby były przerwy.

                                                              Szczęść Boże!   Ks. proboszcz Adam Zakrzewski

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek 17:00
sobota 16:00
- niedziele 7:00,9:00,10:30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 678

Wczoraj 548

Tydzień 2709

Miesiąc 11454

Ogółem 1371071

Currently are 18 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions