Drodzy Parafianie!

W dniach przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, kieruje do Was życzenia obfitości Bożych Darów, które z wdzięcznością zawsze przyjmujcie.

Podnieś rękę, Boże Dziecię. Błogosław Ojczyznę miłą. W dobrych radach, w dobrym bycie wspieraj jej siłę Swą siłą. Dom nasz i majętność całą i wszystkie wioski z miastami. A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami.

Życzenia kolędowe są najlepsze. Życzę ponadto, aby w Waszych Rodzinnych, a nie tylko w kościele - Słowo Odwieczne było czczone, szanowane i ukochane. Jeżeli damy się prowadzić Jezusowi, zagości w nas delikatna mądrość i nie zejdziemy do płytkiego stylu życia, który promuje głównie to co wygodne, modne, smaczne, czy przyjemne lub śmieszne. Jezus nada głębszy sens naszym dniom, w dniach radości, to znowu cierpienia, które często spada na nas jak grom. Przyznajmy szczerze, że niekiedy niestety cierpimy z własnej winy i głupoty. Niech zatem On Pan i Maryja będą z nami w naszej codzienności i pomagają we wszystkim: w pracy, wychowaniu dzieci, prowadzeniu życia na miarę naszego powołania i stanu. Niech Te Święte Osoby i Nasi Patronowie uczą nas z kolei promować to co jest miłe Bogu, a więc: co czyste, piękne i wierne. Niech nas bronią przed ułudą pychy żywota i wszelkim podstępem Złego. Wspólnie trwajmy na modlitwie o pokój dla świata, który jest dziś jak beczka prochu. Pamiętajmy nie tylko od święta o naszej kulturze chrześcijańskiej – bo jest piękna. Myślę często o chorych, o Waszych rodzinach, o parafianach bliskich Kościołowi i tych którzy od Niego odeszli, często tuż po bierzmowaniu. Modlę się o łaskę wiary dla wszystkich, a Wy módlcie się za mnie. Za każdą modlitwę dziękuję, bo wysoko ją sobie cenię! Czułem jej wsparcie leżąc.

Kolejny rok dokucza nam atmosfera związana z koronawirusem. Ma to wpływ na rytm życia parafialnego, które wciąż na nowo trzeba dostosowywać do zmieniającej się sytuacji. Znów nie mamy kolędy. Mniej jest spotkań formacyjnych. Zamarły pielgrzymki. Za to więcej jest okazji do przeżycia Eucharystii i jest stała możliwość przystąpienia do innych sakramentów. Kontynuowane są odwiedziny chorych, które od roku trzeba jednak zgłosić telefonicznie. Miejmy stały kontakt z naszymi chorymi, np. zanosząc im kartkę z ogłoszeniami, Apostolstwo Chorych czy Gościa Niedzielnego. Zapytajmy np. o zakupy, jeśli jest ktoś samotny. Wiem i cieszę się, że wielu sąsiadów tak właśnie postępuje czerpiąc z dziedzictwa dobrego wychowania i powinności wiary. Proszę o informację, jeśli widzicie, że gdzieś potrzebna jest pomoc.

W te święte dni Narodzenia Pana, bardzo chcę podziękować moim współpracownikom w organizowaniu życia parafialnego pod kątem liturgicznym, charytatywnym i gospodarczo-finansowym. Życzymy też Pani Zosi, by wróciła do pełni sił i tym samym do nas. W szczególny sposób dziękuję Księdzu Tomaszowi za wszelką służbę i wielu innym kapłanom, którzy przychodzą nam z pomocą, kiedy trzeba.

W przerwie pandemii udało nam się ukończyć odbudowę kaplicy, pomalować kościół i odnowić posadzkę. To bardzo wiele. Dziękuję wszystkim fundatorom tychże dzieł i za każde wsparcie wielu parafialnych zobowiązań w których dominuje gaz, prąd i śmieci.

Z wyrazami życzliwości i przywiązania do swoich Parafian,

Szczęść Boże! - Wesołych Świąt!

Wasz proboszcz ksiądz Adam Zakrzewski w Wigilię BN 2021 roku.

PS. … i przyjdźcie na kolędowanie w I Święto Bożego Nar. i Nowy Rok !!!

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek 17:00
sobota 16:00
- niedziele 7:00,9:00,10:30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 73

Wczoraj 1228

Tydzień 73

Miesiąc 2893

Ogółem 1291030

Currently are 18 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions