Filtr
 • KSIĘŻE PROBOSZCZU

  Z okazji urodzin życzymy Księdzu  zdrowia, radości, sił do realizacji wszystkich planów i zamierzeń oraz niesłabnącego żaru ducha w trudnej kapłańskiej posłudze. Niech Najświętsza Panna otacza Cię Matczyną miłością i opieką, szczególnie w trudnych chwilach i wyprasza u Syna wszelkie potrzebne Łaski. Podejmowany trud zmagania się z codziennością niech Cię uskrzydla i pozwoli dostrzegać piękno i głębię życia.

  ŻYCZĄ PARAFIANIE
 • KSIĘŻE PROBOSZCZU

  Z okazji urodzin - dziękując za troskę, uśmiech i wszelkie dobro - jakiego doświadczmy życzymy dużo, dużo zdrowia i radości z  czynionej posługi duszpasterskiej, siły do ralizacji wszystkich planów i zamierzeń . Abyś, drogi księże Proboszczu, w swoim otoczeniu i pracy zawsze spotykał dobrych, życzliwych i pomocnych ludzi. Życzymy, żeby każego dnia towarzyszyła Ci pomoc i opieka Boża.

  ŻYCZĄ PARAFIANIE

 • kwiatyKSIĘŻE PROBOSZCZU

  Z okazji urodzin życzymy Tobie, byś przez całe swoje życie podążał z ufnością i nadzieją za Panem. Życzymy także dużo zdrowia i radości z czynionej posługi duszpasterskiej, siły do ralizacji wszystkich planów i zamierzeń, obfitych łask Bożych oraz samych radosnych chwil!

                              ŻYCZĄ PARAFIANIE

 • ImageKSIĘŻE PROBOSZCZU

  Z okazji urodzin - dziękując za troskę uśmiech i wszelkie dobro - jakiego doświadczmy życzymy dużo, dużo zdrowia i radości z  czynionej posługi duszpasterskiej, siły do ralizacji wszystkich planów i zamierzeń . Abyś, drogi księże Proboszczu, w swoim otoczeniu i pracy zawsze spotykał dobrych, życzliwych i pomocnych ludzi. Życzymy, żeby każego dnia towarzyszyła Ci pomoc i opieka Boża.

                                ŻYCZĄ PARAFIANIE


 •  

  ImageW czwartek odprawimy pierwsze Nabożeństwo Różańcowe. W tygodniu Nabożeństwa Różańcowe będą codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedziele i święta o godz. 15.30. W październikowe wieczory będziemy gromadzić się w kościele razem z sąsiadami z ulicy aby na wspólnej modlitwie, doświadczyć obecności Bożej Matki, i umocnić więzy rodzinne i sąsiedzkie. Ojcu Niebieskiemu przez ręce Najświętszej Panienki patronki naszej parafii będziemy zanosić modlitwy w intencjach naszych rodzin, małżeństw, dzieci, chorych, spraw sąsiedzkich, Kościoła i świata. W tym roku mamy jeszcze jedną ważną intencję, chcemy powierzyć Matce Bożej dzieło remontu wnętrza naszego kościoła. Przez Niepokalane Serce Maryi prośmy Boga o błogosławieństwo dla prac remontowych oraz dla robotników i artystów, którzy będą pracowali w naszym kościele. Czas poświęcony na wspólne odmawianie różańca nie jest czasem straconym, ale okazją by wyrazić swoje zaufanie i wierność Bogu, szukając w Modlitwie Różańcowej umocnienia i oparcia.

    


     • Poniedziałek – ul. M. Dąbrowskiej, Olszyny
     • Wtorek – ul. Młodzieżowa, ks. Szwedy
     • Środa – ul. Pszowska, Norwida, Strażacka, Matki Teresy z Kalkuty
     • Czwartek – ul. Oraczy, Zdrojowa, Gagarina
     • Piątek – ul. Smolna, Dołki, Wesoła
     • Sobota – ul. Osadnicza, Parkowa, Sportowa, Pałacowa
     • Niedziela – wszyscy parafianie

 • ImageDziś proboszcz naszej parafii świętował 50 urodziny. W asyście kapłanów oraz licznie zgromadzonych parafian, dostojny Jubilat celebrował uroczystą Mszę Świętą.
                                        ŻYCZENIA

  ImageKSIĘŻE PROBOSZCZU

  Z okazji 50 rocznicy urodzin pragniemy złożyć bardzo serdeczne życzenia obfitych Bożych łask dużo zdrowia i radości z  czynionej posługi duszpasterskiej wielu sił do ralizacji wszystkich planów i zamierzeń oraz samych radosnych chwil!
  Życzymy także, żeby każego dnia towarzyszyła Ci pomoc i opieka Boża.

  ŻYCZĄ PARAFIANIE

 • ImageKSIĘŻE PROBOSZCZU
  Z okazji rocznicy urodzin pragniemy złożyć bardzo serdeczne życzenia obfitych Bożych łask dużo zdrowia i radości z  czynionej posługi duszpasterskiej wielu sił do ralizacji wszystkich planów i zamierzeń oraz samych radosnych chwil!
  Życzymy także, żeby każego dnia towarzyszyła Ci pomoc i opieka Boża.

  ŻYCZĄ PARAFIANIE

 • ImageSwięto obchodzone zarówno w kościele zachodnim jak i wschodnim, związane z tradycją odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus. Odnalezienie relikwii Krzyża św.przypisuje się  Helenie, matce cesarzaKonstantyna Wielkiego, w 326 roku. Relikwie złożone zostały w bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie. Od tamtej pory były uroczyście czczone przez wiernych przybywających z całego świata chrześcijańskiego. Okres ten zakończyło zdobycie Jerozolimy 20 maja 614 roku przez króla perskiego Chosroesa II. Persowie zburzyli świątynię a relikwie Krzyża zabrali z Jerozolimy.Ostatecznie odbite z ich rąk w 628 roku przez cesarza bizantyjskiego - Herakliusza i powróciły do Jerozolimy.
  Krzyż przypomina nam o życiu, zmartwychwstaniu, zwycięstwie wiary i jedności.  Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, to okazja do odświeżenia krzyży przydrożnych oraz tych, które wiszą w naszych domach, szkołach i warsztatach pracy.

 • ImagePismo Święte nigdzie nie wspomina o narodzinach Maryi. Tradycja jednak przekazuje, że Jej rodzicami byli św. Anna i św Joachim. Byli oni pobożnymi Żydami. Mimo sędziwego wieku nie mieli dziecka. W tamtych czasach uważane to było za karę za grzechy przodków. Dlatego Anna i Joachim gorliwie prosili Boga o dziecko. Bóg wysłuchał ich próśb i w nagrodę za pokładaną w Nim bezgraniczną ufność sprawił, że Anna urodziła córkę, Maryję. Anna nie wiedziała jeszcze wtedy, że Maryja została niepokalanie poczęta i jest zachowana od wszelkiego grzechu, by później, będąc posłuszną Bożej woli, stać się Matką Boga.

  Nie znamy miejsca urodzenia Maryi ani też daty jej przyjścia na ziemię. Jeśli jednak przyjmiemy za punkt wyjścia przyjęty pierwszy rok naszej ery jako datę narodzenia Chrystusa, to należy się zgodzić, że Maryja przyszła na świat pomiędzy 20 a 16 rokiem przed narodzeniem Pana Jezusa.

  Maryja nie była tak jak jej Syn: Bogiem-człowiekiem. Posiadała wyłącznie naturę ludzką, jednak to przez jej niepokalane poczęcie dostąpiła chwały wniebowzięcia. Jej święte życie od momentu niepokalanego poczęcia przez Joachima i Annę, aż po Wniebowzięcie było nieskalane grzechem.

  W Polsce święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ma także nazwę Matki Bożej Siewnej.

  W przyszłą niedzielę 14.09. odbędzie się tradycyjna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Pszowie. Grupa piesza z naszej parafii wyruszy z kościoła o godz. 9.00. Zachęcamy do licznego udziału szczególnie młodzież.

  Szczegóły uroczystości. 


 • ImageKSIĘŻE PROBOSZCZU
  Z okazji urodzin - dziękując za troskę uśmiech i wszelkie dobro - jakiego doświadczmy życzymy dużo, dużo zdrowia i radości z  czynionej posługi duszpasterskiej, siły do ralizacji wszystkich planów i zamierzeń . Abyś, drogi księże Proboszczu, w swoim otoczeniu i pracy zawsze spotykał dobrych, życzliwych i pomocnych ludzi. Życzymy, żeby każego dnia towarzyszyła Ci pomoc i opieka Boża.

  ŻYCZĄ PARAFIANIE

 • 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

  Swięto obchodzone zarówno w kościele zachodnim jak i wschodnim, związane z tradycją  Image
  odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus. Odnalezienie relikwii Krzyża św.przypisuje się  Helenie, matce cesarzaKonstantyna Wielkiego, w 326 roku. Relikwie złożone zostały w bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie. Od tamtej pory były uroczyście czczone przez wiernych przybywających z całego świata chrześcijańskiego. Okres ten zakończyło zdobycie Jerozolimy 20 maja 614 roku przez króla perskiego Chosroesa II. Persowie zburzyli świątynię a relikwie Krzyża zabrali z Jerozolimy.Ostatecznie odbite z ich rąk w 628 roku przez cesarza bizantyjskiego - Herakliusza i powróciły do Jerozolimy.
  Krzyż przypomina nam o życiu, zmartwychwstaniu, zwycięstwie wiary i jedności.
 • ImageDziś uroczystość Matki Bożej Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.
  Piekary to także największe śląskie sanktuarium Maryjne. Jego początki sięgają II połowy XVII w. i wiążą się z obrazem Matki Bożej, namalowanym przez nieznanego malarza na początku XVI w. Obraz ten zyskał sławę w 1676 roku, kiedy to w Tarnowskich Górach wybuchła epidemia, która ustąpiła dopiero po złożeniu przez mieszkańców tego miasta obietnicy odbywania corocznej pielgrzymki do Piekar. Kilka lat później obraz Matki Bożej uznano za cudami słynący i przeniesiono do kościoła Świętego Krzyża w Opolu, w którym znajduje się do dziś. W Piekarach znajduje się natomiast jego replika z XVII w., która szybko również zasłynęła łaskami. Przedstawia ona Maryję trzymającą Dzieciątko na lewej ręce, w prawej zaś - jabłko. Autor obrazu wzorował się prawdopodobnie na ikonach bizantyjskich.
  Żródło
  www.brewiarz.pl
 • Pismo Święte nigdzie nie wspomina o narodzinach Maryi. Tradycja jednak przekazuje, że Jej rodzicami byli św. Anna i św.Image Joachim. Byli oni pobożnymi Żydami. Mimo sędziwego wieku nie mieli dziecka. W tamtych czasach uważane to było za karę za grzechy przodków. Dlatego Anna i Joachim gorliwie prosili Boga o dziecko. Bóg wysłuchał ich próśb i w nagrodę za pokładaną w Nim bezgraniczną ufność sprawił, że Anna urodziła córkę, Maryję. Anna nie wiedziała jeszcze wtedy, że Maryja została niepokalanie poczęta i jest zachowana od wszelkiego grzechu, by później, będąc posłuszną Bożej woli, stać się Matką Boga.

  Nie znamy miejsca urodzenia Maryi ani też daty jej przyjścia na ziemię. Jeśli jednak przyjmiemy za punkt wyjścia przyjęty pierwszy rok naszej ery jako datę narodzenia Chrystusa, to należy się zgodzić, że Maryja przyszła na świat pomiędzy 20 a 16 rokiem przed narodzeniem Pana Jezusa.

  Maryja nie była tak jak jej Syn: Bogiem-człowiekiem. Posiadała wyłącznie naturę ludzką, jednak to przez jej niepokalane poczęcie dostąpiła chwały wniebowzięcia. Jej święte życie od momentu niepokalanego poczęcia przez Joachima i Annę, aż po Wniebowzięcie było nieskalane grzechem.

  W Polsce święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ma także nazwę Matki Bożej Siewnej.

  W niedzielę 9.09. odbędzie się tradycyjna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Pszowie.
  Grupa piesza z naszej parafii wyruszy z kościoła o godz. 9.00.
  Zachęcamy do licznego udziału szczególnie młodzież.

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek 17:00
sobota 16:00
- niedziele 7:00,9:00,10:30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 550

Wczoraj 2439

Tydzień 2989

Miesiąc 19673

Ogółem 1406214

Currently are 12 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions