01.08.2015r.

1. Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu. W Ewangelii Bóg wskazuje na Jezusa i przypomina: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie.” Tylko On doprowadzi nas do oglądania na wieki Chwały Boga.

2. Kandydaci do diakonatu rozpoczynają dziś swoje rekolekcje przed święceniami, które odbędą się 7 marca w Katowicach. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Módlmy się również o powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii.

3. Kolekta dzisiejszej i następnej niedzieli jest przeznaczona na budowę organów. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom !

4. Przed kościołami - zgodnie z zapowiedzią - przeprowadzamy zbiórkę na Fundusz Misyjny – Ad Gentes

5. W obecnym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – I. cz., pt. i sob.

6. Zwracam się do Rodziców, aby zadbali o dobro duchowe swoich Dzieci. W czasie Wielkiego Postu - we Mszy szkolnej ze spowiedzią oraz w czwartkowej drodze krzyżowej - uczestniczy tylko garstka naszych Dzieci. Dlaczego? Zachęćcie również starsze dzieci do pójścia do kościoła.

7. W czwartek po wieczornym nabożeństwie – około 18.10 - spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I. Komunii Świętej

8. Obchód chorych będzie w piątek od 8.3o. Kto nie może przyjąć kapłana w tym czasie, umawia się telefonicznie na inny termin.

9. W piątek na wieczorną drogę krzyżową niech przyjdą wszyscy gimnazjaliści przygotowujący się do bierzmowania oraz starsi kandydaci do tego sakramentu. Tematyka tego nabożeństwa będzie poświęcona wychowaniu i rodzinie. Później krótkie spotkanie w salce.

10. Zbiórka ministrantów z podstawówki i gimnazjum w sobotę o 10.oo. Zaproszeni są również chłopcy po I. Komunii Św., którzy pragną zostać ministrantami.

11. W nowym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy artykuł tłumaczący dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii osobom żyjącym w niesakramentalnych związkach. Za tydzień dalszy ciąg artykułu. Ponadto w Gościu relacja o szalejącym prześladowaniu chrześcijan w 139 krajach oraz o 100000. wyznawców Chrystusa mordowanych za wiarę, której się nie wyrzekli. Zachęcam do lektury wielkopostnej.

12. Zarząd Koła Gospodyń zaprasza członkinie na spotkanie z okazji Dnia Kobiet – 10 marca na 17:oo – OSP. Potwierdzamy przybycie.

13. W gablotce znajdziemy zaproszenie na zebranie sprawozdawcze z działalności Rady Dzielnicy za rok 2014. Będzie ono 3 marca o 17:oo

PAMIETAJMY O NABOŻEŃSTWACH WIELKOPOSTNYCH !!!
DROGA KRZYŻOWA – czwartek 17.3o (po Mszy szkolnej); piątek - 7.3o i 17.3o
GORZKIE ŻALE I KAZANIE PASYJNE – niedziela 15.3o - ks. Przemysław Piwowarczyk