22.03.2015r.

1. V Niedziela Wielkiego Postu rozpoczyna część pasyjną Wielkiego Postu związaną z Męką i Ukrzyżowaniem Naszego Pana. Do wielkopiątkowej Liturgii Męki Pańskiej mamy zasłonięte krzyży.

2. Zgodnie z zapowiedzią kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na spłatę należności za czyszczenie i konserwację posadzki naszego kościoła. Jestśmy w trakcie prac konserwacyjnych. Serdeczne Bóg zapłać za Wasze ofiary!

3. Wczoraj rozpoczęliśmy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Prośmy, aby Duch Święty pobłogosławił ten święty czas nawrócenia modlitwy i wsłuchania się w Boże Słowo. Nauki rekolekcyjne wygłosi do nas ks. Józef Więcek z Katowic. Jako, że przeżywamy obecnie Rok Życia Konsekrowanego - rekolekcje przeżywać będzie z nami Siostra Laura – Boromeuszka oraz przedstawiciele Młodzieży w posłudze ewangelizacyjnej – szczególnie wśród naszych dzieci, które od poniedziałku również przeżywają swoje trzydniowe szkolne rekolekcje. Wszystkich naszych Gości witamy wśród nas bardzo serdecznie.

4. Plan rekolekcji znajduje się w porządku nabożeństw. We wszystkie dni rekolekcyjne nauka rekolekcyjna ogólna będzie na każdej Mszy św. W poniedziałek, wtorek i środę przed Mszą wieczorną już od 17.oo będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

5. Dzieci szkolne przychodzą do kościoła na swoje szkolne rekolekcje w poniedziałek, wtorek i środę na 10:oo

6. Gimnazjaliści, którzy są już wpisani  na listę  kandydatów do bierzmowania przychodzą w środę na Mszę Św. wieczorną i naukę dla młodzieży. Bierzmowanie jest zaplanowane na dzień 8 maja w Pszowie.

7. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to dzień szczególnych modlitw za dzieci poczęte, a nienarodzone. W tym dniu solidaryzujemy się modlitewnie z wszelką diakonią obrońców życia.

8. Kolekta w środę na zakończenie rekolekcji będzie przeznaczona na organizację wyjazdu młodzieży z bursy prowadzonej przez Siostry Boromeuszki w Cieszynie. Bóg zapłać wspierającym to godne dzieło.

9. Kolekta Niedzielę Palmową oraz w Niedzielę Zmartwychwstania będzie przeznaczona na cele parafialne, a dokładnie na nową posadzkę na chórze. Serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich ofiarodawców.

10. W piątek wieczorem chcemy pójść drogą krzyżową ulicami Kokoszyc.(spod kościoła w stronę Pszowskiej w kierunku Wodzisławia - pójdziemy chodnikiem. Później Osadniczą, Pałacową, Gagarina i powrót przed kościoł).

11. Ofiary na kwiaty do Bożego grobu możemy składać do skarbonki „kwiaty”. Natomiast wszyscy, którzy pragną wesprzeć przedświąteczne dzieła charytatywne mogą wrzucić swój dar do skarbonki Św. Antoniego.

12. Zbiórka ministrantów przed Liturgią Triduum Paschalnego będzie w Wielką Środę o 18.oo. Zapraszam również dorosłych ministrantów!

13. Obchód chorych planowany jest na  Wielki Poniedziałek 30.03.2015r. Kto nie może przyjąć kapłana w tym czasie, umawia się telefonicznie na inny termin.

14 .W gablotce znajdziemy wydrukowaną kolejną część rozkładu zarezerwowanych ławek (wg opłat wniesionych w roku 2014). Dzisiaj jest do wglądu lewa strona. Proszę sprawdzić, czy są tam ewentualne błędy i zgłosić je telefonicznie - zanim na Święta wymienimy kartki na ławkach. Dziękuję za sygnały dotyczące prawych ławek. (Poprawki są już wniesione)

15. Dzisiaj na parkingu przy kościele od 9:oo do 12:3o w ambulansie jest możliwość ofiarowania swojej krwi.

16. Natomiast w najbliższą środę 25 marca również na naszym kościelnym parkingu w ambulansie diagnostycznym o 11:oo, będzie można zbadać min. stan swoich kości pod kątem osteoporozy. Szczegóły dotyczące powyższych badań są do wglądu w gablotce przy chodniku w części społecznej. Tam również wiadomość dla parafian, iż restauracja, która ucierpiała w niedawnym pożarze jest już otwarta i wyraziła swoją gotowość do współpracy z parafią w kwestiach charytatywnych.

17. Po Mszach możemy nabyć: nowy nr Gościa Niedzielnego, zaś za tydzień w Gościu Niedzielnym dodatek – film M. Gibsona, p.t. PASJA; Jest też Mały Gość Niedzielny z mapą Jerozolimy dawniej i dziś. Są również paschaliki wielkanocne. W Niedzielę Palmową będzie można przed Mszą nabyć palmy wykonane przez naszych ministrantów.

18. Proszę zauważyć, iż msze wieczorne w powszednie dni rekolekcji będą odprawiane nie o 17.oo, lecz wyjątkowo o 18.oo, aby pracujący mogli uczestniczyć w rekolekcjach. Natomiast droga krzyżowa w piątek wieczorem będzie dopiero o 19:oo.