29.03.2015r.

1. Dziś w Kościele Powszechnym obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Zaznaczymy to przez uroczyste wejście na celebrację sumy. Na każdej Mszy święcone są palmy, te przyniesione z domu lub nabyte u naszych ministrantów.

2. Pamiętamy, że pełne radości i chwały wołanie Hosanna Synowi Dawidowemu było krótkie i przerodziło się w pełne nienawiści wołanie o śmierć dla Jezusa. Stąd Niedziela Palmowa jest też nazywana Niedzielą Męki Pańskiej, a w Liturgii Słowa czytamy Mękę Pańską.

3. Serdeczne Bóg zapłać za każdy dar składany dziś na potrzeby parafii!

4. Przeżywany jest dziś zapoczątkowany przez św. Jana Pawła II już XXX Światowy Dzień Młodzieży. Na spotkanie do swoich katedr udaje się na modlitewne spotkanie katolicka młodzież całego świata. Również z naszej parafii grupa chętnej młodzieży wraz kapłanami udaje się na godzinę 14:oo do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

5. Ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żalów i Kazanie Pasyjne zgromadzi nas jak zwykle o 15:3o. Dziękujemy serdecznie Księdzu Przemysławowi Piwowarczyk za dar słowa w uczczeniu Meki Pańskiej.

6. Bogu niech będą dzięki za dzieło rekolekcji w naszej parafii. Prośmy, aby ten święty czas przeżywany wespół z Bogiem i Wspólnotą

Kościoła zrodził dobre owoce w naszym życiu. W modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy nie włączyli się w wielkopostne celebracje.

7. Dziękujemy uczestnikom za piękne świadectwo drogi krzyżowej ulicami Kokoszyc, szczególnie Młodzieży KSM wraz z Księdzem Krzysztofem oraz Strażakom za chętne podjęcie się służby dla bezpieczeństwa na drodze.

8. W tym tygodniu rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Te wydarzenia są sercem Historii Zbawienia i całego Roku Liturgicznego. To również czas zyskiwania odpustu zupełnego: w Wielki Czwartek uczestnicząc w Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej oraz uroczyście odmawiając Przed tak wielkim Sakramentem; w Wielki Piątek przez pobożny udział w adoracji krzyża: w Wielką Sobotę uczestnicząc w Liturgii Paschalnej.

9. W porządku nabożeństw znajdziemy plan spotkań Wielkiego Tygodnia.

10. Okazja do spowiedzi przedświątecznej oprócz codziennej spowiedzi przed mszą św. : w Wielki Czwartek 16:oo-17:4o; w Wielki Piątek 8:oo-11:oo z przerwą na drogę krzyżową; 15:oo-16:oo oraz 17:oo -20:oo z przerwą na ceremonie wielkopiątkowe. Ofiary tego dnia są przeznaczone na Boży Grób w Jerozolimie oraz Chrześcijan w Ziemi Świętej. W Wielką Sobotę spowiedź: 8:oo-10:oo; 13:oo-17:oo. O 18:oo przerwa w adoracji dla przygotowania kościoła na Wielkanoc.

11. Pamiętajmy o adorowaniu Pana Jezusa w te Święte Dni oraz o ścisłym poście w Wielki Piątek.

12 .Pokarmy na wielkanocny stół poświęcimy w Wielką Sobotę o 10:oo; 13:oo; 14:oo i 15:oo. Wraz z przyjściem na poświęcenia pokarmów zaplanujmy czas na modlitwę. Będzie też okazja wsparcia dowolnym datkiem dzieł miłosierdzia.

13. Jutro w Wielki Poniedziałek od 8:3o obchód chorych.

14 W środę o 18:oo będzie zbiórka wszystkich ministrantów