1. XXII Niedziela Zwykła mobilizuje nas do pracy nad sobą, aby w czasie Eucharystii i wszelkiej modlitwy nasze myśli i serce było szczerze zwrócone ku Bogu. Po każdej Mszy św. chcemy prosić Boga o ustanie suszy wspólnie śpiewając suplikacje przed Najświętszym Sakramentem. W ostatnią wakacyjną niedzielę podziękujmy też za czas wypoczynku i za to, że wróciliśmy szczęśliwie z podróży.

2. Dzisiaj również ostatni raz grają w niedziele nasze organy.

3. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. Z całego serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

4. Są do nabycia nowe numery Gościa Niedzielnego (dzisiaj z płytą*: O naśladowaniu Chrystusa) oraz Małego Gościa (z lekturą na płycie*: Szatan z siódmej klasy).  *audiobook mp3

5. W poniedziałek o 10:oo będzie zbiórka ministrantów – serdecznie na nią zapraszam, a Rodziców proszę o przypomnienie chłopcom.

6. Nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczniemy Mszą św. Dzieci będą się modlić we wtorek o 8.oo. Młodzież ma swoją Mszę w piątek na 18.oo. Zapraszam młodzież szkół średnich oraz gimnazjalną. Szczególnie tegorocznych bierzmowańców. Okazja do spowiedzi: przed Mszą oraz dodatkowo dla dzieci i młodzieży w poniedziałek 9:3o-10.oo.

7. W tym tygodniu przeżywać będziemy dni eucharystyczne: I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach.

8. Od wtorku rozpoczną się prace rozbiórkowe naszych starych organów.

9. Chorych i starszych wiekiem odwiedzimy w piątek od 8:3o.

10. Za tydzień 6 września na sumie odprawimy Mszę św. dożynkową. Ofiarodawcy darów ołtarza w postaci płodów rolnych, mogą je składać  w kościele w najbliższy piątek.

11. Zgodnie z zapowiedzią chcemy uporządkować listę grobów przeznaczonych do ponownego użycia. Są to groby dla których od lat nie dokonano przedłużenia rezerwacji. W przypadku chęci przedłużenia rezerwacji lub samego zaciągnięcia informacji trzeba przyjść  do kancelarii parafialnej (nie jest możliwa informacja drogą telefoniczną). Wobec powyższego w miesiącu wrześniu kancelaria będzie czynna w dodatkowych godzinach wieczornych, tj.: wtorek, czwartek i piątek w godz.: 17:3o-19.oo; oraz rano w piątek i sobotę 8:oo – 9.oo. Rezerwacja miejsca grobowego przy pogrzebie jest opłacana na 20 lat. Po tym czasie można ją przedłużyć na nie mniej niż 5 lat. (30 złotych/rok.) Osoby, które z różnych przyczyn aktualnie nie są w stanie uregulować należności, proszone są o zgłoszenie woli późniejszego terminu opłaty poza wrześniem, aby grób nie został zlikwidowany.

12. W kancelarii można też składać ofiary za miejsca w ławkach na obecny i przyszły rok. W końcu września będzie aktualizacja kartek.

13. Osoby, które w swoim czasie z różnych przyczyn nie zostały bierzmowane, a dziś pragną przygotować się do tego sakramentu proszone są o kontakt z proboszczem do 15. września. Tel.: 32/4562174.