29.11.2015r.

1. Dziś I Niedziela Adwentu obchodzona jako Niedziela Trzeźwości. Rozpoczyna ona nowy Rok Liturgiczny 2016 oraz święty okres oczekiwania. W tym czasie zadbajmy o to, by żyć „trzeźwo, pobożnie i sprawiedliwie” - do czego wzywa nas adwentowa antyfona. Tylko wtedy będzie to czas radosny. O 15:3o będziemy się modlić o trzeźwość i przeprosimy za wszelkie grzechy pijaństwa.

2. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii i ze względu na budowę organów tak będzie przez cały adwent. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

3. Zachęcam do uczestnictwa wadwentowych mszach świętych maryjnych – roratach, Plan mszy roratnich na ten tydzień jest wypisany w porządku nabożeństw.

4. Rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy znajduje się: w gablotce przy kościele oraz na stronie parafii www.parafia.kokoszyce.net. Dzisiaj kolęda na ulicy Gagarina – numery parzyste od końca.

5. Obchody liturgiczne tygodnia:
Poniedziałek: Święto Św. Andrzeja Apostoła
Czwartek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezb.
Piątek: wspomnienie Św. Barbary, dz. i męcz., patronki archidiecezji. W tym dniu Msza Św. w intencji górników i ich rodzin o 9:oo. Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości piątkowej dla diecezjan.

6. W tym tygodniu przeżywamy dni eucharystyczne. W piątek nie będzie Mszy św. porannej o 7:oo ze względu na Msza św. barbórkową o 9:oo.

7. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. - pół godziny przed mszami w czwartek i piątek. Adwent rozpocznijmy spowiedzią św. Nie zwlekajmy z nią do Bożego Narodzenia.

8. Zachęcam do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, który zaprasza na duchową pielgrzymkę - adwentowe rozważania - inspirowane czterema bazylikami większymi Wiecznego Miasta. Na prośbę rodziców dodatkowo zamówiliśmy grudniowy numer Małego Gościa Niedzielnego, którego prędko zabrakło przed tygodniem. Pozostałe czasopisma zabierzmy dla lektury domowej, a po niej podajmy je dalej innym.

9. Trwa montaż naszych organów. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na ten cel. W tym tygodniu miał miejsce przegląd parafialnego kserografu. Ponadto: naprawiliśmy psujący się mechanizm alarmowy w domu parafialnym; dokonano przeglądu wszystkich pieców grzewczych wraz z kanałami wentylacyjnymi wszystkich budynków; odwiedził nas kominiarz; sfinalizowano naprawę skarbonki dla dusz czyśćcowych. Wszystkie te prace były konieczne do wykonania. W sposób szczególny pragnę podziękować Naszym Strażakom, którzy tak jak każdego roku, chętnie i bezinteresownie wyczyścili przed zimą rynny na wszystkich przyparafialnych budynkach. Dziękujemy Wam!

10. Spotkanie mieszkańców naszej dzielnicy z Prezydium Naszego Miasta będzie mieć miejsce 2 grudnia o 17:oo w OSP Kokoszyce przy Oraczy 6.

11. Świece CARITASWIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM są do nabycia po mszach świętych. Dziękuję Legionowi Maryi za pomoc w rozprowadzaniu świec, a młodzieży KSM za rozprowadzenie opłatków. W tyle kościoła można także nabyć wieńce adwentowe poprzez złożenie ofiary na bezpłatne hospicjum, które ma powstać w naszym mieście.

12. W sobotę o 10:oo jest spotkanie Dzieci Maryi.

13. W zakrystii są do nabycia bilety na koncert Betlejem w spodku. (na 29.12.2015-19:oo)