31.01.2016

1. IV Niedziela Zwykła. W Liturgii Słowa usłyszymy Hymn o miłości Św. Pawła i później Jezusa przemawiającego do swoich, którzy wpierw zachwycali się jego słowami, a za chwilę powątpiewali. Prośmy, abyśmy byli wolni od wszelkiej przewrotności.

2. Kolekta jest przeznaczona na budowę organów. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

3. We wtorek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu poświęcimy świece przyniesione przez dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz wiernych. Dzień Matki Bożej Gromnicznej w całym Kościele jest obchodzony jako światowy dzień życia konsekrowanego. Zebrana będzie kolekta na zakony kontemplacyjne. Po mszy wieczornej możemy podejść do błogosławieństwa Św. Błażeja, które przyjęte z wiarą chroni nas od chorób gardła.

4. W środę wspominamy w liturgii Św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po mszy będzie okazja do przyjęcia błogosławieństwa.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W te dni okazja do spowiedzi będzie pół godziny przed mszą.

6. Szczególnie zachęcam parafian spod znaku Niepokalanego Serca Maryi do uczestnictwa w nabożeństwach I soboty miesiąca, tym bardziej że zbliżamy się do obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich (obecnie 8 rok nowenny). W tym dniu o 6:3o jest odmawiany różaniec jako wynagrodzenie za wszelkie zniewagi Serca Maryi. Potem czciciele przeżywają Eucharystię, przyjmują Komunię św. wynagradzającą, po czym jest nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca z błogosławieństwem sakramentalnym.

7. W czwartek w dniu Św. Agaty pobłogosławimy chleb. W tym dniu nie będzie mszy szkolnej. Dzieci szkolne niech przyjdą na mszę wieczorną we wtorek.

8. W piątek od 8.3o odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

9. W sobotę jest spotkanie Dzieci Maryi – w salce o 10.oo.

10. Zbiórka ministrantów będzie w piątek po mszy wieczornej. Obecność obowiązkowa!

11. W przyszłą niedzielę będziemy się radować poświęceniem naszych organów. Aktu tego dokona na sumie Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc Metropolita Katowicki.

12. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji. Natomiast w kolejne niedziele: 14 lutego – jałmużna postna; 21 lutego – na budowę nowego kościoła w Rybniku (nasza parafia patronacka). Po mszach zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes; 28 lutego – na budowę organów.

13. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania jest proszona o przyjście na mszę wieczorną we wtorek w Święto Ofiarowania Pańskiego. Spotkanie formacyjne będzie w środę popielcową 10 lutego (msza o 18.3o i po niej spotkanie w salce).

14. Zachęcam do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego oraz Małego GN.

15. Spotkanie Rady Parafialnej oraz spotkanie z rodzicami dzieci przed I Komunią odbędą się po szkolnych feriach zimowych. (po 28.02)