14.02.2016r.
1. I Niedziela Wielkiego Postu. Ewangelia ukaże nam, że w chwilach pokus należy przywołać Słowo Boże. Pokusa stanowi okazję do podjęcia decyzji: komu zaufam?

2. Jest wśród nas dzisiaj ksiądz doktor Adam Tondera - wykładowca na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego, który wygłosi do nas niedzielne kazanie. Witamy go serdecznie.

3. Kolekta dzisiejszej niedzieli to jałmużna postna. Bóg zapłać za ten pokutny dar.

4. Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. W czasie Gorzkich Żalów przeprosimy za grzechy pijaństwa. Zachęcam do podjęcia wielkopostnej abstynencji.

5. W ubiegłą niedzielę zostały poświęcone nasze organy. Dziękuję za Waszą obecność na tej uroczystości, a w sposób szczególny pocztom sztandarowym, służbie liturgicznej i tym, którzy pięknie przygotowali kościół przyozdabiając go kwiatami. Dziękowaliśmy Księdzu Arcybiskupowi, panu profesorowi Julianowi Gembalskiemu za piękną grę, a przede wszystkim firmie In Plenum, która złożyła nasze organy.

6. Dzisiaj pragniemy serdecznie podziękować tym, którzy przyczynili się do generalnego remontu chóru kościelnego. Wpierw panu Czesławowi Koniecznemu, który bezinteresownie koordynował wszelkie prace tego projektu, czuwając długie godziny nad jego przebiegiem. Dziękujemy firmie Marmur-Dulemba, która wykonała kamienną posadzkę i firmie remontowo- -budowlanej pana Eugeniusza Cieśla, która skuła starą betonową podłogę usuwając gruz. Prace prowadzili ponadto: pan Adam Cichy – równanie ścian i malowanie; firma Rduch – położenie przewodów; firma Dominium – Krzysztof Woźniak – system monitorujący; pan Michał Naczyński – praca elektryka. Nasz parafianin pan Andrzej Pluta bezinteresownie wykonał prace przy poręczach zabezpieczających, za co z serca dziękujemy.

7. W środę popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Pamiętajmy o odprawianych nabożeństwach pasyjnych. Kazania pasyjne wygłosi w tym roku ksiądz diakon Bogusław Noworyta.

8. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii:
  • DROGA KRZYŻOWA dla młodzieży i dorosłych – piątek – godzina 17:3o
  • DROGA KRZYŻOWA dla dzieci – sobota – godzina 9:oo
  • GORZKIE ŻALE – niedziela – godzina 15:15
  • KAZANIE PASYJNE - w czasie Gorzkich Żalów (nie będzie kazania na Mszy św. wieczornej)
  • KAZANIE PASYJNE dla dzieci – podczas mszy szkolnej – czwartek – godz. 17:oo

9. W Świętym Roku Miłosierdzia w kolejnych tygodniach WP będzie odprawiana Droga Krzyżowa prowadzona przez parafie dekanatu pszowskiego. Początek będzie miał miejsce w Bazylice Matki Bożej Uśmiechniętej i prowadzić będzie na Kalwarię Pszowską. Nasza parafia poprowadzi taką Drogę Krzyżową w sobotę 5. marca o godz. 15:oo. Nabożeństwo to zastąpi Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii.

10. Kolekta w przyszłą niedzielę 21 lutego będzie przeznaczona na budowę nowego kościoła w Rybniku – osiedle Wrębowa. Kazanie wygłosi znany nam ksiądz budowniczy Dariusz Kreis. Po mszach odbędzie się zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

11. Gość Niedzielny zamieszcza artykuł o pierwszym w historii spotkaniu papieża z patriarchą moskiewskim. W GN znajdziemy też dodatek: książeczkę z rachunkiem sumienia i „Niska emisja” - o tym, czego nie wolno spalać w piecu. W Małym Gościu Niedzielnym jest książeczka o przygotowaniu do spowiedzi dla dzieci.

12. Policja ostrzega starszych parafian przed falą oszustów wyłudzających pieniądze.(szczegóły gablotka)

13. Ksiądz proboszcz będzie nieobecny w parafii od poniedziałku do czwartku. Zastępował go będzie ks. proboszcz Mariusz Pacwa. W sprawach, które wymagają obecności kapłana proszę dzwonić na numer parafii: (32/4562174). Kancelaria będzie czynna bez zmian.