28.02.2016r.

1. III Niedziela Wielkiego Postu. Ewangelia zachęca nas byśmy w nawróceniu nie tracili energii na porównywanie się z innymi i nie silili się na hasła: „Są gorsi ode mnie”. Niech sam Bóg będzie reżyserem naszej zmiany życia. Kończą się ferie zimowe naszych dzieci. Podziękujmy za szczęśliwy ich przebieg. Gość Niedzielny zachęca do poprawy za grzechy.

2. Serdecznie witamy wśród nas księdza proboszcza Romana Grabowskiego.

3. Kolekta tej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii – na spłacenie ostatniej raty za organy. Serdecznie dziękuję za każdy dar. Bóg zapłać!

4. Zachęcam do udziału w Drodze Krzyżowej (piątek 17:3o i sobota o 9:oo dla dzieci lub w Pszowie o 15:oo dla wszystkich chętnych) i Gorzkich Żalach (niedziela 15:15).

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

6. W I czwartek: od 16:3o przed mszą szkolną będzie spowiedź wielkopostna dla dzieci. Natomiast na 18:oo zapraszam na kolejne spotkanie rodziców dzieci przed I Komunią.

7. W I piątek miesiąca od lat zbierana jest koleta przeznaczona na pomoc rodzinom wielodzietnym. Okazja do spowiedzi od 16:3o. W tym dniu przypada też liturgiczne święto Św. Kazimierza Królewicza. Po drodze krzyżowej jest zbiórka ministrantów (18:15).

8. W najbliższy piątek od godziny 8:3o odwiedzimy chorych i osłabionych wiekiem parafian. Proszę, aby do tego czasu odwiedzani chorzy zastanowili się, czy będą mogli uczestniczyć w parafialnym dniu chorych, który jest planowany na sobotę 12. marca o 15:oo (msza w kościele i spotkanie przy stole). Już teraz proszę dobrych ludzi, aby posłużyli chorym swoim samochodem. Pozostali chorzy zapiszą się na dzień chorych w zakrystii lub telefonicznie od następnej niedzieli 6. marca. Tel. parafii: 32/4562174.

9. W I sobotę po drodze krzyżowej dla dzieci jest spotkanie Dzieci Maryi w domu parafialnym. Natomiast popołudniu będzie droga krzyżowa w Pszowie - prowadzona m.in. przez naszą parafie. Wyjście z bazyliki o 15:oo. Można też czekać na parkingu (skrzyżowanie ul. Ks. Skwary z ul. Kusocińskiego – o godz.15:3o) lub kwadrans później przy I stacji Drogi Krzyżowej (ul. Kusocińskiego 31). Koniec na Kalwarii Pszowskiej o 17:oo

10. Za tydzień w niedzielę 6. marca - jesteśmy zaproszeni do kościoła na godzinę 15:oo. Chór Melodia z Parafii Ducha Świętego w Osinach wystawi koncert wielkopostny „Drzewo Życia”. Odpowiedzmy pozytywnie na pomoc w przeżywaniu Wielkiego Postu.

11.  Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej archidiecezji.

12. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza członkinie na spotkanie z okazji „Dnia Kobiet” 10. marca 2016 na godz. 17:oo do świetlicy OSP. Prosi się o potwierdzenie przybycia.

13. Ksiądz proboszcz od dziś do środy wieczora głosi rekolekcje wielkopostne w parafii Golasowice. Serdecznie proszę swoich parafian o wsparcie modlitewne.

14. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w dniach 12-16.marca. Szkolne będą od poniedziałku (14. marca) do środy. Poprowadzi je ksiądz Jerzy Wójcik - proboszcz Parafii Wszystkich Świętych w Szerokiej. Zaplanujmy już teraz ten rekolekcyjny czas.

15. Od 7. marca do końca miesiąca będziemy zbierać opłaty za miejsca w ławkach za 2016 r. Informuję też, iż na chórze jest zapewniona taka sama liczba miejsc jak przed remontem.

16. Spotkanie Rady Parafialnej planowanejest na czwartek 17.marca o 18:oo.