20.03.2016r.

1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W czasie każdej mszy poświęcimy przyniesione palmy.

2. Jak co roku w katowickiej katedrze o godz. 14:oo odbywa się spotkanie młodzieży w ramach XXXI Światowego Dnia Młodzieży. Dzień ten ustanowił Św. Jan Paweł II.

3. Kolekta niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii — na spłatę remontu naszego chóru. Bóg zapłać za każdą ofiarę szczerze oddaną na nasz kościół.

4. Pragnę z radością poinformować, iż nasza parafia sfinalizowała już spłatę należności za zrealizowanie projektu organowego. 14 marca przelaliśmy ostatnią ratę. Bogu niech będą dzięki i dobrym ludziom — wszystkim ofiarodawcom z parafii i spoza niej.

5. Zakończyliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Jesteśmy wdzięczni Księdzu proboszczowi Jerzemu Wójcikowi za Jego gorliwą służbę głoszenia Słowa Bożego i spowiedzi świętej. Dziękuję Wam za to, że wsłuchani w rekolekcyjne nauki stworzyliśmy piękną wspólnotę modlitwy. Da Bóg, żeby owoce tego czasu trwały w nas.

6. Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny są do nabycia w tyle kościoła.

7. W Wieki Czwartek i Wielki Piątek zgromadzimy się na ceremoniach o 18:oo. W Wielką Sobotę ceremonie rozpoczną się o 20:oo. Przygotujmy się wszyscy do celebracji tych świętych liturgii. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Podczas Triduum Paschalnego istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Proszę Strażaków, aby trwali w pięknej tradycji trzymania straży przy Bożym Grobie. Proszę również o wystawienie poczt sztandarowych na rezurekcję. W Wigilię Paschalną w Wielką Noc podczas czuwania na cześć Pana zapalimy świece. Proszę je przynieść.

8. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zbieramy ofiarę na Boży Grób w Jerozolimie i chrześcijan w Ziemi Świętej. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki „kwiaty" przy wejściu do kościoła. Kolekta w I dzień świąt jest parafialna, a w poniedziałek wielkanocny składamy ofiary na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać za każdą ofiarę waszych rodzin!

9. W gablotce i na stronie parafii www.parafia.kokoszyce.net znajdziemy:
  • godziny celebracji Triduum Paschalnego i plan adoracji Najśw. Sakramentu
  • plan dodatkowej spowiedzi przedświątecznej po rekolekcjach
  • godziny poświęcenia poka, mów wielkanocnych w Wielką Sobotę

10. W gablotce przy chodniku znajdziemy informacje Prezydenta Miasta na temat wprowadzania programu 500+, który obejmie w naszym mieście 5 tysięcy dzieci.

11. Ministrantów starszych i młodszych proszę, aby przyjść na zbiórkę we wtorek o 18:oo. Proszę rodziców, aby przypomnieli swoim synom o tym spotkaniu.

12. W Wielki Piątek obowiązuje post. Obowiązuje on zdrowych dorosłych wiernych w wieku 18-60. W tym dniu jemy trzy posiłki w tym jeden do syta. Oczywiście zachowujemy też wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcam również wiernych do zachowania wstrzemięźliwości w Wielką Sobotę do Mszy Św. Wigilii Paschalnej. Uczmy najmłodszych zachowania postu oddanego Bogu w szczerej intencji.

13. Chorych odwiedzę w Wielki Piątek od 10:oo, wg stałej listy i dodatkowych zgłoszeń.

Miesiąc 21974