08.05.2016r.
1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus odchodzi, ale nie zostawia nas samych. „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

2. Kolekta tej i wszystkich niedziel maja będzie przeznaczona jest na potrzeby parafii. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom wspierającym funkcjonowanie naszej parafii oraz jej inwestycje i remonty. Bóg zapłać!

3. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przezywać już w przyszłą niedzielę.

4. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Zapraszam Was szczególnie na piątkowe modlitwy w dniu w którym wspominamy Matkę Bożą Fatimską. W przyszłym roku będziemy świętować Jubileusz 100.lecia Objawień Fatimskich.

5. W poniedziałek przypada Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski (obok Matki Bożej Jasnogórskiej i Świętego Wojciecha). W tym dniu zapraszam na mszę rano lub wieczorem. Będziemy się modlić za Ojczyznę.

6. Zapraszam do kancelarii parafialnej kandydatów do bierzmowania na indywidualną rozmowę z księdzem proboszczem celem podsumowania kończącego się roku formacji. Proszę przyjść z indeksem według planu: W czwartek o 18:oo – kandydaci o nazwisku rozpoczynającym się na literę od A do G; o 18:3o - od H do O. W piątek o 18:oo - od U do R; o 18:3o - od S do Z. Termin bierzmowania nie jest znany.

7. W piątek 13. maja jest pielgrzymka chorych do Piekar Śląskich. Początek tamże o 10.oo.

8. Dziękuję dzieciom - które przed tygodniem po raz pierwszy przyjęły do swoich serc Jezusa Eucharystycznego - za piękne świadectwo wiary i wierne uczestnictwo w Białym Tygodniu. W sobotę 14. maja dzieci pierwszokomunijne wyruszają na swoją pielgrzymkę. Razem ze swoimi bliskimi nawiedzą Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Centrum Świętego Jana Pawła II w Krakowie. Zbiórka przy kościele już o godzinie 7:oo.

9. Zachęcam ministrantów, aby jeszcze dziś zapisali się na swoją wycieczkę. Ta - 18 czerwca.

10. W naszej parafii trwają dwie akcje charytatywne zareklamowane w gablotce:
  • Pieluszka dla Maluszka
  • Okulary dla Afryki – ogólnopolska zbiórka używanych okularów

11. Gość Niedzielny. W nim znajdziemy artykuł o tym co znaczą słowa „żony maja być poddane mężom”. Ponadto o spowiedniku kardynała Wojtyły. Za tydzień w „Gościu” znajdziemy dodatek – film o zamachu na życie Jana Pawła II. 35 lat po tym wydarzeniu pojawiają się wciąż nowe informacje. Natomiast za tydzień w Małym Gościu Niedzielnym znajdziemy praktyczny dodatek – dekoracje okna na Boże Ciało.

12. We współpracy z Radą Parafialną wyznaczona została nowa trasa procesji w Boże Ciało. Oto ona: Pałacowa > Pszowska > Młodzieżowa (I ołtarz-przy krzyżu) > Oraczy (II ołtarz - OSP) > Pałacowa (III ołtarz–w okolicy domów 22-16) > Pałacowa (IV ołtarz – probostwo) We wtorek po mszy wieczornej osobiście odwiedzę i poproszę parafian mieszkających obok planowanych ołtarzów o przygotowanie ich wespół z sąsiadami. Ponadto już teraz proszę, aby w odpowiednim czasie rodziny, które budowały ołtarze w latach ubiegłych podzieliły się swym doświadczeniem i posiadanymi elementami ołtarzowymi. Wszystkich proszę o zaangażowanie i pomoc. W 2017 wybierzemy kolejną nową trasę.

13. Zmieniamy godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Pani kancelistka przez pewien czas nie będzie mogła służyć nam swoją pomocą. Nowe godziny pracy znajdziemy w gablotce.

Ogółem 1331917