15.05.2016r.

1. Dziś świętujemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To jedna z najważniejszych uroczystości Kościoła. Jezus nie tylko założył Kościół, ale wypełnił obietnicę zesłania Kościołowi osoby Ducha Świętego z Jego darami. Otwórzmy serca na działanie Ducha Św.

2. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu. W sposób szczególny módlmy się za młodzież przygotowującą się do bierzmowania i już bierzmowaną. Nie zapominajmy o bierzmowańcach i dorosłych wiernych, którzy lekceważą życie w jedności z Bogiem, bądź je już zerwali. Zesłanie Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny.

3. Diakoni WŚSD rozpoczynają w Kokoszycach rekolekcje przed święceniami prezbiteratu.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii!

5. W poniedziałek obchodzimy II dzień Zielonych Świąt - Święto NMP Matki Kościoła. Zachęcam wszystkich którzy mogą, do uczestnictwa we mszy rano lub wieczorem. W tym dniu obchodzimy Misyjny Dzień Chorych.

6. W czwartek jest Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu pamiętajmy o naszych pasterzach, a szczególnie o Abp. Wiktorze w dniu Jego urodzin. O 17:oo odprawiona zostanie msza w intencji księdza proboszcza.

7. Ksiądz Arcybiskup zaprasza pary małżeńskie, które w tym roku świętują jubileusze sakramentu małżeństwa (5: 10: 15 i następne), na wspólne świętowanie do katedry w niedzielę 22 maja o 12:oo. Małżonkowie odnowią przyrzeczenia i otrzymają indywidualne błogosławieństwo. Zgłoszenia indywidualne kierujemy przez stronę www.przednamimalzenstwo.pl lub przez proboszcza.

8. Do katedry są również zaproszone dzieci pierwszokomunijne. Ta pielgrzymka jest planowana na 19 czerwca i będziemy jeszcze o niej przypominać.

9. Gość Niedzielny dołącza film o zamach na Jana Pawła II. W Małym Gościu Niedzielnym znajdziemy dekoracje okna na Boże Ciało.
  • 10. Kancelaria parafialna urzęduje w czasie wskazanym w gablotce i na stronie parafii
  • 11. W gablotce i na stronach www. znajdziemy informacje:
  • IX Metropolitalne Święto Rodziny z bogatym programem od 21 -maja do 5 czerwca, a w nim atrakcje w Wodzisławiu Śląskim: 29.05 /13:oo Rodzina razem się trzyma – impreza międzypokoleniowa i 4.06/10:oo Dzień Dziecka. (www.swieto-rodziny.pl)
  • o samolotowo-autokarowej parafialnej pielgrzymce do Rzymu. Zapisy u proboszcza.
  • zaprasza młodzież do studiowania na 12. wydziałach. Natomiast Wydział Teologiczny – na 2. kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie (dzienne i zaoczne)
  • informacje o paszporcie pielgrzyma dla planujących nawiedzenie kościołów jubileuszowych w archidiecezji i późniejszym losowaniu pielgrzymki do Rzymu (samolot)

12. Parafia nasza organizuje wyjazd na IV Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Pani Jasnogórskiej. Zapisy u pani Lidii Sorek. (4.czerwca/8:oo/30 złotych)

13. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza członkinie na spotkanie z okazji Dnia Matki do świetlicy OSP Kokoszyce - 30. maja na 17:oo. Prosi się o potwierdzenie przybycia.

14. Przed namiBoże Ciało–26.05; pielgrzymka piekarska-29.05; obchód chorych–3.06; odpust parafialny i koncert organowy – 5.06; błogosławieństwo samochodów-12.06; Krupne Święto-19.06.