PIELGRZYMKA PARAFIALNA

RZYM ● ASYŻ ● AUDIENCJA GENERALNA ● PADWA ● WENECJA ●

Termin: 23.10.2016 – 28.10.2016

I dzień 23.10.2016

Zbiórka na parkingu przy kościele o godzinie o. 13.30. Przejazd na lotnisko do Pyrzowic. Odprawa. Przelot na trasie Katowice – Rzym. Transfer do hotelu w okolicy Rzymu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

II dzień 24.10.2016

Śniadanie. Przejazd do RZYMU. W trakcie dnia msza św.. Nawiedzenie Bazyliki Św. Jana na Lateranie, Święte Schody, po których według legendy szedł Jezus przed oblicze Piłata. Nawiedzenie bazyliki Santa Maria Maggiore - największy kościół na świecie dedykowany Maryi. Przejście pod Colosseum, Forum Romanum - Centralny punkt Starożytnego Rzymu. Spacer przez Kapitol do Placu Weneckiego. Po spacerze przejedziemy podziwiać panoramę miasta ze wzgórza Awentyn, gdzie znajdują się słynne Ogrody Pomarańczowe. Tu znajduje się również Zakon Kawalerów Maltańskich, gdzie przez dziurkę od klucza podziwiać można kopułę Bazyliki Św. Piotra. Nawiedzenie Bazyliki Św. Pawła za Murami. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

III dzień 25.10.2016

śniadanie, Po śniadaniu przejazd do Rzymu. W trakcie dnia msza św. Przejazd do Watykanu. Przejścia przez Święte Drzwi w Bazylice Św. Piotra. Modlitwa przy grobie Św. Jana Pawła II oraz zwiedzenie Bazyliki. Około południa czas wolny na obiad i zakupy. Po południu spacer po Rzymie barokowym - w programie: słynne place i fontanny Rzymu: Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, Fontanna Di Trevi, Plac Hiszpański i Schody Hiszpańskie. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

IV dzień 26.10.2016

wczesne śniadanie (ok.6.00). Przejazd do Rzymu na audiencję generalna z Papieżem Franciszkiem. Po audiencji przejazd do ASYŻU, malowniczego miasta św. Franciszka. o pięknej, średniowiecznej zabudowie. Zwiedzanie miasta zaczniemy od nawiedzenia bazyliki Św. Klary, gdzie znajduje się jej grób, następnie przejście historycznym centrum miasta. Zobaczymy miejsca związane ze Św. Franciszkiem: Oratorium San Francesco Poccollino, gdzie według tradycji się urodził, Chiesa Nova, kościół wybudowany w miejscu domu rodziny Bernardone, rynek. Na zakończenie pobytu w Asyżu nawiedzimy Bazylikę Św. Franciszka, gotycką budowlę ozdobioną wspaniałymi freskami Giotta, przedstawiającymi sceny z życia Świętego Biedaczyny. Modlitwa w krypcie, gdzie znajduje się grób Świętego.Po zakończonym zwiedzaniu przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

V dzień 27.10.2016

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do PADWY, nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego z kaplicą relikwii i kaplicą grobową. Msza św.. Transfer do WENECJI. Zwiedzanie miasta, min: Plac i Bazylika Św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień. Jej zwiedzanie rozpoczniemy od przejażdżki łódką po weneckiej lagunie do Placu Św. Marka, podziwiając po drodze wspaniałe weneckie kamienice i port. Po przyjeździe do przystani przejdziemy do Bazyliki Św. Marka słynnej na całym świecie z cennych mozajek. Dalej spacer po mieście wśród licznych kanałów i mostów, podczas którego zobaczymy Pałac Dożów, Campanillę – Wieżę Św. Marka, Most Westchnień i słynną dzielnicę Rialto z mostem Rialto nad Canale Grande. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną. Nocny przejazd przez Włochy, Austrię, Czechy.

VI dzień 28.10.2016

Planowany powrót w godzinach południowych

CENA: 1899 zł

ŚWIADCZENIA
1.przelot samolotem na trasie Katowice - Rzym
2. przejazd komfortowym autokarem na trasie Rzym - Katowice (klimatyzacja, WC, DVD)
3. 4 noclegi w hotelach**/*** (pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami)
4. 4 śniadania, 4 obiadokolacje
5. opieka pilota – przewodnika, ubezpieczenie KL (10.000€), NWW (2.000€) i bagażu (200€)
  • Cena nie zawiera napojów do kolacji – dodatkowo płatne
  • Limit bagażu: bagaż główny: 20kg + bagaż podręczny (o wymiarach nie większych niż 55 x 20 x 40 cm)
Koszty wstępów do obiektów pokrywają uczestnicy we własnym zakresie !
Szczegółowy program imprezy realizuje pilot grupy
 Sugerowane kieszonkowe: 30 € - na własne potrzeby we Włoszech oraz 60 € - na wstępy i komunikację miejską.
UWAGA ! W sanktuariach włoskich obowiązuje odpowiedni ubiór – zakryte ramiona i kolana !