22.05.2016r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uwielbiamy Naszego Boga, który istnieje jako Wspólnota Osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Tę prawdę przyjmujemy i wyznajemy, choć jest niezgłębiona. Święty Augustyn, stwierdził: «Jeżeli nie rozumiesz, to dobrze. Bo jeśli coś rozumiesz, to to już na pewno nie jest Bóg»”.

2. W Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 12;oo ma miejsce Pielgrzymka Małżeństw, które w tym roku obchodzą jubileusze swojego wspólnego życia.

3. Dzisiaj kończy się czas Spowiedzi św. i Komunii św. wielkanocnej.
 Każdy katolik w zakresie minimum swoich powinności przyjmuje w stanie łaski uświęcającej Komunię Św. przynajmniej w czasie wielkanocnym, chyba że istnieją jakieś ważne powody, które uniemożliwiają spełnienie tego obowiązku (wątpliwości przedstawiamy spowiednikowi). Wedle tradycji, chodzi tu o przedział czasowy między Popielcem, a Niedzielą Trójcy Świętej. Chorzy, którzy mają możliwość wezwania kapłana uczestniczą w tym obowiązku.

4. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Podobnie będzie w przyszłą niedzielę i w Boże Ciało. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

5. Dziękuję wszystkim wspierającym dzieła inwestycyjne i remontowe w parafii.
Obecnie zakończyliśmy spłatę należności za system kamer w kościele i przy probostwie * Remont chóru jest spłacony w 70% * Trwają prace przy konserwacji i renowacji figur Świętych * Pracownia mebli sakralnych przyjęła zamówienie na nowe konfesjonały dla naszej świątyni. Termin wykonania to wrzesień 2016. Będą one pamiątką Roku Miłosierdzia. W gablotce znajdziemy szkic konfesjonału zatwierdzony przez Komisję Sztuki Sakralnej.

6. Gość Niedzielny wiele miejsca poświęca Światowym Dniom Młodzieży.

7.  W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja wyruszy po pierwszej mszy około godziny 8:5o i przejdzie trasą: Pałacowa > Pszowska > Młodzieżowa > Oraczy > Pałacowa. Proszę o uczestnictwo dzieci komunijnych w uroczystych strojach, a małe dzieci z rodzicami o posypywania płatkami kwiatów. Już teraz dziękuję wszystkim angażującym się w przygotowanie ołtarza.

8. W sobotę o 14:oo odwiedzą nas muzycy z Akademii Muzycznej w Katowicach w ramach wycieczki Szlakiem Organów Górnego Śląska. Będą prezentowane nasze nowe organy. Za kontuarem zasiądzie profesor Julian Gembalski. Zainteresowani parafianie mogą uczestniczyć w tej uczcie organowej - miłej dla ucha i na Chwałę Bożą.

9. W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Bożej Piekarskiej. Lista pielgrzymów udających się autobusem jest już zamknięta. Pozostali mężczyźni jadą samochodami. Spowiedź święta dla pielgrzymów będzie w sobotę o 16:15, również w czasie nabożeństwa majowego, gdyż poprosiłem o pomoc drugiego księdza.

10. W ramach Metropolitalnego Święta Rodziny (plan jest w gablotce), w Wodzisławiu Śląskim jest impreza międzypokoleniowa Rodzina razem się trzyma - 29.05 /13:oo

11. Trwają zapisy na pielgrzymki:
  • wyjazd na IV Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Pani Jasnogórskiej. Zapisy u pani Lidii Sorek. (4.czerwca/8:oo/30 złotych)
  • parafialna pielgrzymka szlakiem pięknych kościołów. Zapisy u Pani Lidii Sorek
  • parafialna pielgrzymka samolotowo - autokarowa do Rzymu. Zapisy u proboszcza.
  • samolotowa Archidiecezjalna Jubileuszowa Pielgrzymka do Rzymu

12.  Dzień Matki w Kole Gospodyń Wiejskich – OSP, 30.05/17.oo. Trwają zapisy.

13. Spotkania: Ministranci: we wtorek po majowym; Dzieci Maryi za dwa tygodnie 4 czerwca sobota o 10:oo

Miesiąc 20643