29.05.2016r.

1. Dzisiaj IX Niedziel Zwykła. W Ewangelii słyszymy słowa Setnika: „Panie, nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie”, które na dobre zagościły w liturgii jako lekcja wiary.

2. Ogarniamy modlitwą wszystkich pielgrzymów przychodzących do Pani Piekarskiej.

3. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za Wasz dar!

4. Pragnę podziękować wszystkim, którzy z serca włączyli się w przygotowanie i przebieg uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać za: prace porządkowe, zdobnicze, służbę liturgiczną, a nade wszystko za aktywne uczestnictwo w procesji będącej świadectwem wiary. W sposób szczególny dziękuję pocztom sztandarowym i naszym dzieciom, które są zawsze najpiękniejszą ozdobą procesji. Dziękuję rodzinom strojącym ołtarze, Kołu Gospodyń Wiejskich oraz za wszelką służbę Straży Pożarnej oraz Policji.

5. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Zapraszam do uczestnictwa w procesjach teoforycznych wokół kościoła.

6. Gość Niedzielny zamieszcza artykuł poświęcony świętości życia kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Polski w 35 rocznicę Jego śmierci.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

8. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczystość ta znosi piątkową wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszam wszystkich czcicieli Serca Jezusowego na Eucharystię w tym pięknym dniu. Rano odwiedzimy chorych parafian.

9. W sobotę przeżywać będziemy dzień Niepokalanego Serca Maryi - naszej patronki. Uroczystość odpustowa będzie w najbliższą niedzielę. Koncelebrowanej sumie przewodniczyć będzie Ksiądz Kazimierz Fyrla – emerytowany proboszcz Lubomi. Kazanie wygłosi O. Hugon - franciszkanin. Po mszach niedzielnych (z wyjątkiem mszy niedzielnej wieczornej), zostańmy na kilka chwil z muzyką organową. Proszę o obecność: dzieci komunijne, kandydatów do bierzmowania, poczty sztandarowe oraz przedstawicieli różnych stanów i zawodów w parafii. Ponadto proszę o posługę poniesienia baldachimu.

10. W przyszłą niedzielę odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Niewidomych do Piekar Śląskich. Msza św. tamże o godzinie 10.3o

11. Do 5.czerwca trwa IX Metropolitalne Święto Rodziny z bogatym programem, który jest do wglądu w gablotce i na www.swieto-rodziny.pl . Przypomnę, że dzisiaj w naszym mieście o 13:oo jest impreza międzypokoleniowa Rodzina razem się trzyma, a w sobotę 4.06 o 10:oo organizowany jest Dzień Dziecka.

12. Trwają zapisy na pielgrzymki do Rzymu: parafialną (lot/bus); archidiecezjalną (tylko samolot)

13. Zachęcam do udziału w pielgrzymce Róż Różańcowych na na Jasną Górę.

14. Kolekta przyszłej niedzieli będzie parafialna. Dalsze kolekty: 12.czerwca na Wydział Teologiczny i Światowe Dni Młodzieży; 19.czerwca na potrzeby archidiecezji.

15. 12.czerwca będzie gościł w naszej parafii ks. Jacek Kocur - pochodzący z naszej diecezji proboszcz we Lwowie,. Wygłosi Słowo Boże i poprosi nas o dar materialny na budowę nowego kościoła. To dzieło będziemy mogli wesprzeć w czasie zbiórki po mszach.

16. 19.czerwca przyjedzie do nas ksiądz neoprezbiter Bogdan Noworyta. Wygłosi kazanie i po mszach świętych udzieli chętnym prymicyjnego błogosławieństwa.

17. Najbliższe spotkanie Dzieci Maryi będzie w sobotę o 10:oo.

18. W dniach 13-16.czerwca ksiądz proboszcz będzie nieobecny w parafii.