10.07.2016r.
1. XV Niedziel Zwykła. Słowo Boże przypomina nam, że Bóg wymaga od nas tylko to co możliwe do wykonania. Trzeba tylko być otwartym na Boże uzdolnienia.

2. W kościołach naszej archidiecezji czytamy dziś Słowo Pasterskie Metropolity Katowickiego przed Światowymi Dniami Młodzieży.

3. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdy złożony dar. Kolekta w pozostałe niedziele lipca będzie również parafialna. Aktualnie oprócz wydatków na funkcjonowanie parafii staramy się sfinalizować spłatę posadzki kamiennej na chórze.

4. W Gościu Niedzielnym znajdziemy obrazek z wizerunkiem Św. Jana Pawła II i modlitwą za Światowe Dni Młodzieży. Jest też artykuł o rozeznawaniu duchów. Proszę o zainteresowanie się pozostałymi czasopismami religijnymi.

5. W najbliższy poniedziałek - 11 lipca, o godz. 16.45 - przed bazyliką św. Antoniego w Rybniku nastąpi uroczyste powitanie w naszej archidiecezji relikwii Błogosławionego Pier Giorgia Frassatiego, patrona młodzieży i studentów, peregrynującej na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Już o godz. 16.00 przed głównym wejściem do świątyni rozpocznie się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej Rybnik, zaś sprzed dworca kolejowego w stronę bazyliki - w asyście młodzieży na rolkach - wyruszy samochód z relikwiami (trumna z ciałem). O godzinie 18.00 rozpocznie się w bazylice uroczysta Msza św. za naszą archidiecezję, miasto Rybnik i młodzież pod przewodnictwem księdza biskupa Adama Wodarczyka. Aż do godzin porannych będzie możliwe czuwanie przy relikwiach przy modlitwie i śpiewie różnych wspólnot i zespołów. Do godz. 24.00 będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w ramach Nocy Konfesjonałów. Po uroczystej jutrzni o godz. 7.00 nastąpi dalsza peregrynacja po Polsce.

6. Po mszach niedzielnych w lipcu i sierpniu możemy w zakrystii złożyć swój podpis dla ograniczenia handlu w niedziele, który będzie wsparciem setek tysięcy zobligowanych do pracy w niedziele. Do złożenia podpisu potrzebny jest pesel. Takie podpisy możemy również zbierać w swoich środowiskach – w takim przypadku proszę odebrać w zakrystii druk tabeli do składania podpisów.

7. Ministrantów obecnych w parafii i tych, którzy wrócili już z wyjazdów zapraszam na spotkanie we wtorek po mszy wieczornej.

8. Wiernych archidiecezji katowickiej zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Wiecznego Miasta w dniach 19.10.2016–23.10.2016. Cena pielgrzymki samolotowej w dwie strony: 2500 zł. Są też wolne miejsca na pielgrzymkę samolotowo-autokarową > gablotka; www.

9. W czasie wakacji sprawy w kancelarii parafialnej dla własnej wygody załatwiamy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym – 32/4562174. Proste sprawy można załatwić po mszach świętych w dni powszednie z wyjątkiem środy.