24.07.2016r.
1. XVII Niedziel Zwykła. Sprawiedliwość Boża tak bardzo różni się od ludzkiej, że za każdym razem, gdy odkrywamy tę prawdę, zdumiewa nas ona na nowo. Bóg często usprawiedliwia wielu - dzięki dobrym uczynkom Jednego.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii - na spłatę należności inwestycyjnych. Dziękuję za składane ofiary!

3. Dobiega końca pierwsza część ŚDM, tzw. Dni w Diecezji. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób uczestniczyli w przygotowanym programie religijno - artystycznym w czasie spotkań wiernych z naszymi Gośćmi. Szczególnie dziękuję za świadectwo uczestnictwa we Mszy św. dekanalnej w piątek rano oraz na sobotnim koncercie w Rydułtowach. Część naszych parafian uczestniczyła w uroczystościach w Katowicach. Jutro pielgrzymi udadzą się do Krakowa, aby przeżywać część centralną ŚDM.

4. Zamówione wcześniej karty wejściowe na centralne uroczystości ŚDM w Krakowie powinny być do odebrania po niedzieli. Bilety kolejowe już są odebrane. Na uroczystości 28.07 w Częstochowie nie trzeba mieć kart wstępu

5. W Gościu Niedzielnym znajdziemy dokładny program uroczystości ŚDM. Tamże w programie telewizyjnym zaznaczone są pory emisji studia ŚDM oraz transmisje spotkań z Papieżem. W środku numeru znajdziemy plakat z wizerunkiem Papieża Franciszka.

6. Szczegółowe programy ŚDM zawsze znajdziemy na stronach internetowych.

7. W czwartek na naszym probostwie gościliśmy pielgrzymów z Filipin i Tajlandii.

8. Ministrantów zapraszam na wakacyjne spotkanie we wtorek po mszy.

9. Za tydzień będzie wśród nas ksiądz neoprezbiter Mateusz Iwanecki. Wygłosi niedzielne kazanie, a chętnym udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

10. Dziękuje za złożone podpisy, które są potrzebne do powstania ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Swoje poparcie można składać do odwołania w zakrystii lub w swoich środowiskach na przygotowanych oryginalnych kartach, które można zabrać z zakrystii.

11. Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w zwykłym czasie w pierwszy piątek 5.sierpnia. Przypominam, iż jest możliwość odprawienia w domu obłożnie chorego Mszy św., jeśli tylko będzie wyrażona taka wola.

12. Dnia 7. sierpnia ksiądz proboszcz udaje się na tygodniowy urlop. Pilne sprawy kancelaryjne proszę zatem załatwić przed tym terminem. Do posługi pasterskiej będzie wyznaczony ksiądz zastępca.

13. Proszę odebrać potwierdzenie wygłoszonych już zapowiedzi.

14. Kancelaria jest czynna po nabożeństwach w dni powszednie z wyjątkiem środy. Również w innym czasie – jednak po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – 324562174. Dziękuję Wam za zrozumienie.