31.07.2016r.

1. XVIII Niedziela Zwykła jest przeżywana w naszej Ojczyźnie pod znakiem spotkania z Piotrem naszych czasów. Łączymy się z Papieżem Franciszkiem i pielgrzymami Światowych Dni Młodzieży. Chcemy też prosić o dobre owoce tego święta wiary. W Słowie Bożym usłyszymy zachętę do czuwania nad właściwą hierarchią wartości, która porządkuje nasze odniesienia do świata oraz rzeczywistości nadprzyrodzonej. To również ostrzeżenie, by nie powtórzyć błędu ewangelicznego głupca.

2. Dzisiaj jest wśród nas ksiądz neoprezbiter Mateusz Iwanecki, którego serdecznie witamy prosząc o dar Słowa i błogosławieństwo prymicyjne.

3. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę! Aktualnie spłacamy nową kamienną posadzkę na chórze.

4. Gość Niedzielny pokazuje uczestników niezwykłego spotkania młodych. Tworzą piękny Kościół. Tańczą, śpiewają, modlą się... Czy zostaną wierni Chrystusowi? Ponadto wiele ciekawych artykułów o aktualnych wydarzeniach. W każdym numerze jest program TV.

5. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc sierpień. To miesiąc wielkich kart w historii Polski w którym wzywamy do dziękczynienia, trzeźwości i abstynencji.

6. We wtorek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Można go zyskać już od wigilii tego dnia poprzez nawiedzenie kościoła parafialnego, odmówienie Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo - spełniając zwykłe warunki odpustu.

7. Ministranci, którzy nie wyjechali na wakacje są zaproszeni na zbiórkę w czwartek. Rozpoczniemy mszą św. pierwszoczwartkową o 17:oo, a po niej spotkanie. Proszę rodziców o zachętę i przypomnienie, że wakacje nie są czasem zaniechania służby!

8. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Planując spowiedź w te dni przyjdźmy do kościoła wcześniej, a nie dopiero przed samą mszą.

9. W piątek odwiedzę chorych. Ze względu na to, iż w wakacyjnym czasie odwiedzamy mniej chorych niż zwykle, księdza proszę spodziewać się wcześniej, a kto nie będzie obecny z tzw. stałej listy, proszony jest o przekaz takiej informacji drogą telefoniczną, aby nie wystawać z Najświętszym Sakramentem przed zamkniętą bramą. (32/4562174)

10. Również w piątek o 18:oo jest nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższych tygodniach będą chrzcić swoje dziecko.

11. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.

12. Trwa akcja zbierania podpisów dla poparcia ograniczenia handlu w niedzielę, które często kłamliwie przedstawia się jako zakaz handlu. Na naszym poparciu zyskają pracownicy, którym odebrano prawo do niedzielnego wypoczynku i chrześcijańskiego poszanowania Dnia Świętego. To również pomoc dla normalnego niedzielnego życia rodzin. Poszanowana też będzie nadwyrężona dziś świętość niedzieli. Podpis możemy złożyć w zakrystii lub w swoich środowiskach. Karta do złożenia podpisów jest do wzięcia w zakrystii. Można ją również pobrać na: www.wolnaniedziela.pl

13. Za tydzień ksiądz proboszcz udaje się na tygodniowy urlop. Sprawy kancelaryjne załatwmy przed 6. lub po 15. sierpnia. Pieczę duszpasterską będzie sprawował ksiądz zastępujący.

14. Pani Lidia Sorek przyjmuje jeszcze zapisy na Obchody Kalwaryjskie na Górze Św. Anny. Te od 12-14. sierpnia. Koszt podróży i pobytu - 150 złotych.