04.09.2016r.

1. XXIII Niedziela Zwykła. Ta niedziela w całym Kościele przebiega pod znakiem kanonizacji Błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty.

Bogu niech będą dzięki!
Święta Matko Tereso – módl się za nami!

2. W naszej parafii przeżywamy dożynki. Dziękujemy za chleb powszedni oraz wszelkie błogosławieństwo w pracy ludzkiej na roli. Pamiętajmy szczególnie o ludziach łaknących chleba, którego im brakuje. Już teraz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do nadania tej uroczystości odświętnego charakteru. W czasie nabożeństwa popołudniowego o 15:3o będziemy dziękować i prosić wyśpiewując Suplikacje.

3. Zgodnie z zapowiedzią przed kościołami naszej diecezji przeprowadzana jest zbiórka na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w środkowych Włoszech. Dziękuję Legionowi Maryi i Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży za przeprowadzenie zbiórki.

4. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji. Za tydzień – parafialna. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

5. Dziś czytamy również List Pasterski Episkopatu Polski przed VI Tygodniem Wychowania, który rozpocznie się za tydzień 11.września. Temat listu: Wychowanie naśladowaniem miłości miłosiernej Boga.

6. Gość Niedzielny ukazuje przede wszystkim kanonizowaną właśnie dzisiaj Błogosławioną Matkę Teresę z Kalkuty, która mówiła, że świętość to nie luksus, tylko podstawowe zadanie każdego z nas. Polecam artykuł Świętość w białym sari na stronach 16-20.

7. W czwartek przypada Święto Narodzenia NMP. Będą dwie msze św. - rano i wieczorem.

8. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

9. Dzieci Maryi mają swoje pierwsze powakacyjne spotkanie w sobotę o 9:3o. Zaproszony jest każdy chłopczyk i dziewczynka, którzy chcą być Dzieckiem Maryi.

10. W sobotę na 9:3o zapraszam do domu parafialnego chłopców, którzy pragną zostać ministrantami.

11. W przyszłą niedzielę w naszej macierzystej parafii ma miejsce odpust. W tradycyjnej pielgrzymce do Sanktuarium NMP w Pszowie wyjdziemy o 9:oo. Bardzo proszę o pomoc panów kierujących ruchem. Zachęcam do udziału w pielgrzymce!

12. Również w przyszłą niedzielę na mszach w niedziele będą gościć u nas Siostry Miłosierdzia z samego Krakowa – Łagiewnik. Podzielą się świadectwem o Miłości Boga i Jego Sług – Apostołów Miłosierdzia.

13. Trwają zapisy na Narodową Pielgrzymkę do Rzymu pod hasłem „Gdzie chrzest, tam nadzieja”. Wydarzenie – przygotowane dla polskich diecezji – wpisuje się w obchody 1050.lecia Chrztu Polski i Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Wiernych archidiecezji katowickiej zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Wiecznego Miasta w dniach 19.10.2016–23.10.201 (samolot). Udział w tej pielgrzymce zapowiedział Ksiądz Arcybiskup. Szczegóły możemy znaleźć na stronach parafii.

14. W sobotę będziemy w parafii zbierać plastikowe nakrętki. Ofiarodawcy proszeni są o zostawienie swego adresu w pudełku przy czasopismach.