18.09.2016r.
1. XXV Niedziela Zwykła. Słowo Boże przynagla nas do rewizji odniesienia do ludzi pod kątem dóbr materialnych. Oszustwo, wyzysk, chciwość nie pozostaną bez konsekwencji. Naprawiając błędy tej materii oraz okazując miłosierdzie ludziom, możemy liczyć, że i Bóg nam je okaże.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

3. Witamy wśród nas księdza Mariusza Auguścika - wikariusza sądowego Archidiecezji Katowickiej, który służy nam dzisiaj pomocą duszpasterską i wygłosi niedzielne kazania.

4. Dzisiaj w katedrze ma miejsce Archidiecezjalne Spotkanie Dzieci Maryi. Udają się tam nasze Dzieci Maryi z Księdzem Proboszczem i prosimy o modlitwę.

5. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wydział teologiczny UŚ.

6. Najnowszy Gość Niedzielny zamieszcza ciekawy artykuł Życie po trzęsieniu Ziemi. To trwało tylko 154 „długie” sekundy. Potem...

7. W poniedziałek o 19:oo rozpoczynają się nauki przedślubne w parafii Pszów.

8. We wtorek 20 września odbędzie się w Asyżu Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Weźmie w nim udział Papież i ponad 400 przywódców religijnych i politycznych z całego świata. Towarzyszyć mu będą słowa: „Pragnienie pokoju: religie i kultury w dialogu”. Włączymy się w tę modlitwę o pokój także w naszej parafii na wieczornym nabożeństwie.

9. W czwartek chcemy poświęcić tablice pamiątkową poświęconą śp. Ojcu Janowi Reś, który wyszedł spośród nas i również nam, pozostawił piękne świadectwo swego życia. Ta uroczystość odbędzie się przy Ośrodku Zdrowia w Kokoszycach o godz. 10:oo. Zapraszam Was na to uroczyste wspomnienie wspomnianego Kapłana Misjonarza.

10. Wobec powyższego pan Władysław Szymura przygotował 250 egzemplarzy wspomnień o Ojcu Misjonarzu. Tekst ten jest do wzięcia przy wyjściu z kościoła. Dziękuję za przygotowanie tej pięknej inicjatywy, która przyczynia się do przybliżenia nam tak wspaniałych ludzi z których jesteśmy dumni. To również lekcja historii dla naszych dzieci.

11. W czwartek odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania:
  • o 18:3o w salce odbędzie się drugie spotkanie dla młodzieży klasy pierwszej gimnazjum, która pragnie rozpocząć przygotowania do sakramentu bierzmowania
  • na 19:oo proszę, aby przybyli kandydaci z klasy drugiej gimnazjum
  • a na 19:30 z klasy trzeciej
  • na 20:oo zapraszam osoby, które przerwały przygotowanie do bierzmowania w roku ubiegłym. Najlepiej, aby przybyły z rodzicem lub opiekunem.
  • Zabieramy z sobą indeks – dzienniczek kandydata. Wszyscy kandydaci obowiązani są do czytania ogłoszeń parafialnych, co dla uczestniczących we mszy niedzielnej nie jest żadnym problemem.

12. W naszej parafii jest możliwość przygotowania do bierzmowania każdego parafianina, który z różnych przyczyn nie przyjął bierzmowania w gimnazjum, a obecnie pragnie przyjąć ten sakrament. Taką wolę przedstawiamy proboszczowi.

13. W piątek uczcimy Św. O. Pio do którego ma swoje nabożeństwo wielu parafian.

14. Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie w piątek po mszy wieczornej.

15. W sobotę o 9:3o spotykają się Dzieci Maryi zapraszając nowe osoby. Proszę, aby również na 9:3o przybyli chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami. Proszę im dać słowo zachęty!

16. W sobotę o 10:oo jest zbiórka ministrantów z klas gimnazjalnych. Zapraszam serdecznie!

17. Kolekta przyszłej niedzieli jest patronacka - przeznaczona na budowę nowego kościoła w Rybniku – Oś. Wrębowa. Przybędzie do nas Ks. Dariusz Kreihs – budowniczy świątyni.

18. Kolejny już raz zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Rzymu i Watykanu. Jest to Narodowa Pielgrzymka w Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia. Bierze w niej udział Archidiecezja Katowicka. Pielgrzymi przybywają samolotami (2499 zł.) albo autobusem w jedną stronę, a w drugą - samolotem (1899 zł.). Szczegółowe programy są zamieszczone na stronie parafii oraz w gablotce. Szczęść Boże!