02.10.2016r.

1. XXVII Niedziela Zwykła. Ewangelia zachęca do modlitwy o większą wiarę w Boga i Bogu.

2. Czytamy dziś List Episkopatu Polski zapowiadający obchody XVI Dnia Papieskiego.

3. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

4. Październikowe nabożeństwa różańcowe odprawiamy w dni powszednie zaraz po mszach. Jedynie w niedziele i sobotę różaniec jest 45 minut przed mszą wieczorną.

5. Okazja do spowiedzi św. w sobotę wieczorem będzie w czasie rozważania III tajemnicy.

6. Gość Niedzielny mobilizuje do obrony życia chorych przed narodzeniem. Znajdziemy też rozmowę z reżyserem filmu „Wołyń”. Kupując GN weźmy do domu inne czasopismo.

7. Od jutra możemy zamawiać intencje za zmarłych na 2017 rok. W poniedziałek max. 3 intencje - nie przez telefon. W tym celu kancelaria czynna: 7:4o-9:oo oraz 17:oo-18:5o.

8. W środę wspominamy Św. Faustynę Kowalską. Po mszy uszanujemy z wiarą jej relikwie.

9. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

10. W piątek przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Z tego względu Msza św. w intencji Róż Różańcowych i czcicieli Matki Bożej będzie odprawiona wyjątkowo w I piątek, a nie jak zawsze w I sobotę miesiąca. Natomiast wieczorem o 18:3o będzie odprawiana msza święta dla młodzieży uczącej się i pracującej, począwszy od gimnazjalistów. Nie jest to więc msza wyłącznie dla kandydatów do bierzmowania bądź dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dorośli czciciele Najświętszego Serca Pana Jezusa, którzy późno kończą pracę, też niech przyjdą na tę mszę pierwszopiątkową. Po mszy młodzieżowej będzie krótkie spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

11. Również w piątek wieczorem będziemy gościć wśród nas Księdza Michała Matysika, który od lat jest misjonarzem w Zambii. Ksiądz Misjonarz na mszach wieczornych wygłosi do nas Słowo Boże. W tym dniu różaniec poświęcimy tematyce misyjnej. Zbierzemy też kolektę na Misje Afrykańskie. Młodzież, która swoim groszem również pragnie wesprzeć to dzieło, może to uczynić idąc na ofiarę w czasie mszy młodzieżowej. Księdzu Misjonarzowi przekaże również zawartość skarbonki „Misje” z ostatniego kwartału. Niedzielna kolekta na misje jest planowana na niedzielę misyjną (23.10.16)

12. Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w najbliższy I piątek października od 8:3o.

13. Dzieci Maryi zapraszają chłopców i dziewczynki na spotkanie w sobotę o godz. 9:3o.

14. W najbliższą sobotę 8. października są organizowane dwie pielgrzymki archidiecezjalne: V Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca w Katedrze oraz XIII Pielgrzymka dla Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów i Pracowników Oświaty w Bazylice Piekarskiej. Chętni na ten wyjazd już teraz zgłaszają się do proboszcza.

15. Za tydzień w niedzielę 9. października jest Dzień Papieski. Po mszach w czasie zbiórki Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” można wesprzeć ubogą i zdolną młodzież.

16. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na naszą parafię.

17. Zgodnie z wieloletnią już tradycją Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc zaprasza wszystkie społeczności akademickie górnośląskiej aglomeracji do udziału w Międzyuczelnianej Inauguracji Roku Akademickiego, która odbędzie się w niedzielę 9 października 2016 o godz. 18.00 w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Na zakończenie Profesorowi Janowi Miodkowi zostanie wręczona nagroda „LUX EX SILESIA”.

18. Przypominamy pielgrzymom do Rzymu o spotkaniu w Szerokiej 5.10. o godz. 19:oo.