06.11.2016r.

1. XXXII Niedziela Zwykła przypomina nam, że „Bóg jest Bogiem żywych” i tylko wracając do Niego, wracamy naprawdę do życia.

2. Kolekta niedzielna jest przeznaczona na renowację naszej katowickiej archikatedry. Jej budowę rozpoczęto w 1926 roku. Konsekracja była w 1955 roku. Za 10 lat będziemy obchodzić 100.lecie naszej katowickiej diecezji (od 1992 roku – archidiecezji). Od kilku lat trwa renowacja katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Wielkie dzięki za złożony dar!

3. Trwamy w listopadowej modlitwie za zmarłych. Wielu z nas uczestniczy w modlitwach za zmarłych oraz ofiarowało owoce odpustów naszym zmarłym. To rodzi wielką radość.

4. Gość Niedzielny – znajdziemy w nim artykuł o grzebaniu ciał i kremacji oraz o wyniszczanym mieście Aleppo - w relacji świadka, który właśnie wrócił z Syrii.

5. Zabierzmy dla chorych kolejny numer Apostolstwa Chorych.

6. W piętek przypada Narodowe Święto Niepodległości i jest to dzień wolny od pracy. Msza św. w intencji Ojczyzny dla mieszkańców naszego miasta, odprawiona będzie w kościele Wniebowzięcia NMP o godzinie 10:oo. Możemy też udać się na Mszę św. za Ojczyznę do Bazyliki w Pszowie również na 10:oo. 11.listopada jesteśmy zwolnieni z piątkowego postu – wstrzemięźliwości. To ważna wiadomość dla amatorów gęsiny w dniu Św. Marcina.

7. Zgodnie z zapowiedzią w środę rozpoczynamy w naszej parafii odprawianie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo to będzie zawsze połączone z modlitwą do naszych świętych patronów - szczególnie tych, których wielu czci w Kokoszycach. Co pewien czas po środowej mszy i nabożeństwie zorganizujemy spotkanie dla emerytów i starszych parafian w sali domu parafialnego.

8. W przyszłą Niedzielę zamkniemy w naszej parafii Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Kolekta w niedziele 13.listopada, 27.listopada i 4.grudnia będzie przeznaczona na nowe konfesjonały. Zobaczymy je przed I Niedzielą Adwentu. Konfesjonały będą pamiątką Roku Miłosierdzia, a zamieszczone na nich klucze piotrowe będą wspomnieniem wizyty Piotra naszych czasów w Polsce w czasie ŚDM.

9. Niedziela 13.listopada to również w naszej diecezji Dzień Muzyki Liturgicznej.

10. Trwają prace związane z przygotowaniem kaplicy 1722 do generalnego remontu.

11. Za tydzień w niedzielę ma również miejsce w całej Polsce zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Będzie przeprowadzana po mszach.

12. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza członkinie na spotkanie „III Kokoszycka Jesień Artystyczna” - 18.11.2016r. o godz. 16:oo w naszej szkole podstawowej. Jak zawsze w celach organizacyjnych prosi się o potwierdzenie przybycia.

13. W najbliższym czasie:
  • 18.listopada o godz. 18.oo – pierwsza katecheza dla dorosłych
  • 19.listopada (sobota) godz.11:oo w domu parafialnym – spotkanie formacyjne dla osób pragnących czytać i śpiewać w czasie liturgii (funkcja lektora i kantora)
  • Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i zakończenie II Synodu Archidiecezji Katowickiej
  • poświęcenie nowych konfesjonałów