13.11.2016r.

1. XXXIII Niedziela Zwykła. Nietrwały jest świat, zmienia się jego postać. To co w nim miało być silne, niekiedy staje się kruche. Człowiek i jego życie raz jest bezcenne, innym razem nic nie znaczy. Przewrotność człowieka wynaturza wartości. Wiara jest poszukiwaniem prawdziwej trwałości. Jest wytrwałym dążeniem, do Tego, który Trwa!

2. Dzisiaj w niedzielę:
  • kończy się Rok Miłosierdzia i zaśpiewamy dziękczynne Te Deum Laudamus za wszelkie Łaski tego czasu, które otrzymali wierni otwarci na Boże Miłosierdzie
  • czytamy zaproszenie Księdza Arcybiskupa do katedry na uroczystość Chrystusa Króla i zamknięcie II Synodu Archidiecezji Katowickiej
  • w naszej archidiecezji przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej
  • przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po mszach Legion Maryi i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przeprowadzi zbiórkę na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku będzie ona przeznaczona dla chrześcijan w Iraku. W zeszłym roku zebrano 8 milionów złotych na prześladowanych w Syrii
  • niedzielna kolekta parafialna dziś 13. oraz 27. listopada i 4. grudnia jest przeznaczona na nowe konfesjonały
  • Gość Niedzielny: artykuł Kościół z wdzięczności po 14 latach budowy Świątyni Opatrzności Bożej, która 11. listopada otwarła swoje podwoje i odprawiono w niej pierwszą Mszę św. w intencji Ojczyzny. Ponadto Kogo nie lubią w Facebooku. Zawsze w GN znajdziemy tygodniowy program telewizyjny, a dzisiaj dołączony jest prezent - kalendarz na rok 2017.
3. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do wzięcia udziału w akcji Adwentowy Dar Serca. Jest prowadzona zbiórka artykułów spożywczych o długim terminie ważności (ryż,cukier, kasza, słodycze), a także pluszowe misie. Dary te można składać w zakrystii do 20.11 (do niedzieli). Będą z nich przygotowywane paczki dla najbiedniejszych rodzin z Siemianowic Śląskich.

4. W środy odprawiamy Nowennę Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek jest Msza św. szkolna poprzedzona okazją do spowiedzi św. dla dzieci.

6. W piątki jest Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.

7. W ten piątek wspominamy Błogosławiona Karolinę Kózkównę męczennicę, która jest patronką młodzieży. Na Mszę św. wieczorną zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania, szczególnie wszystkich, którzy zaniedbali obecność na Mszy św. dla młodzieży w I piątek.

8. Po Mszy św. w piątek zapraszam ministrantów ze szkoły podstawowej i gimnazjalnej na krótkie spotkanie poświęcone zbliżającej się kolędzie. Proszę, aby przyszli również ministranci ze szkoły średniej, którzy mogą pomóc w służbie kolędowej.

9. W sobotę w domu parafialnym jest spotkanie Dzieci Maryi o godz. 9:3o.

10. W sobotę na 11:oo zapraszam do domu parafialnego parafian, którzy chcą się przygotować do pełnienia fu`nkcji lektora w czasie liturgii.

11. W niedzielę za tydzień świętujemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu będzie miał miejsce w całej Polsce Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Zachęcam wiernych do duchowego przygotowania się na to wydarzenie. Od ubiegłego czwartku przed każdą Msza św. jest odmawiana nowenna przed powyższą uroczystością. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

12. Tegoroczna kolęda rozpocznie się już w sobotę 26. listopada i skończy się przed szkolnymi feriami zimowymi. Pierwsza trasa to ulica Strażacka (od początku). Druga trasa w I Niedziele Adwentu-ulica Sportowa (od początku). Za tydzień poznamy adwentowe trasy kolędy.