20.11.2016r.

1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To dla nas wielkie święto. Tym bardziej, że dzisiaj możemy się włączyć w Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Główne obchody tej uroczystości w naszej archidiecezji mają miejsce w Katedrze Chrystusa Króla. Dzisiaj też kończy się II Synod. Są tam nasi delegaci. Tytuł Król kojarzy nam się z lekcją historii. Jezus jest jednak innym Królem. Przyszedł, „aby dać świadectwo prawdzie”. Kiedy zmęczeni naszym zakłamaniem pragniemy wreszcie prawdziwego życia, On uwalnia nas od wszelkiej ułudy grzechu i wskazuje nieziemską perspektywę dla naszego życia, teraz i na wieki. I wtedy rodzi się Jego Królestwo. Często lekceważone jest niewidoczne dla reporterów i komentatorów życia publicznego, bo nie jest z tego świata. Zaśpiewajmy dziś uroczyście chrześcijański hymn: Chrystus Królem, Chrystus Panem... Władcą nam!!!

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na ten cel.

3. Gość Niedzielny – znajdziemy w nim tekst Jubileuszowego Aktu, który dzisiaj składamy. Mały Gość Niedzielny poświęcony jest tematyce roratniej. Wewnątrz numeru - lampion.

4. Serdeczne podziękowania w imieniu Parafii:
  • Całej służbie kościelnej i służbie ołtarza za oddany Bogu i Kościołowi czas oraz wszelkie prace dla dobra wspólnoty parafialnej. Ministrantom życzę błogosławieństwa Św. Tarsycjusza, a panu organiście Emanuelowi błogosławieństwa Św. Cecylii. Dzięki!!!
  • wszystkim pamiętającym w modlitwie o zmarłych, uczestniczącym w modlitwach, kiedy odczytywaliśmy imiona i nazwiska tych, którzy od nas odeszli. R.I.P.
  • 6. Bóg zapłać za ofiary złożone przy zaleckach oraz w skarbonce - dla dusz w czyśćcu.
  • Legionowi Maryi za prowadzenie Nowenny przed Uroczystością Chrystusa Króla.
  • Pani Zofii za bezinteresowną służbę przy ozdabianiu ołtarza i ofiarowane kwiaty. Kwiaciarni Róża za ofiarowane kwiaty na dzień Wszystkich Świętych. Wszystkim innym, którzy regularnie ofiarują swoje kwiaty lub zasilają skarbonkę z napisem: kwiaty.
  • Młodzieży KSM za diakonię, ofiarodawcom darów spożywczych dla ubogich i składającym ofiarę na cele miłosierdzia (kolekta w I piątek i skarbonka Św. Antoniego).
  • za ofiary złożone na nowe konfesjonały, które powinny stanąć na I Niedzielę Adwentu. Kolekta na ten cel będzie 27.listopada i 4.grudnia.
  • ofiarodawcom wspierającym inwestycje i remonty w naszej parafii – Bóg zapłać za każdy przelew lub złożoną ofiarę. Aktualnie wpłacamy ostatnią ratę za posadzkę na chórze, poprawiamy nagłośnienie na chórze, wymieniamy zużyte reflektory główne w prezbiterium, naprawiamy elektroniczny mechanizm zegara na wieży. Za tydzień będzie przegląd instalacji grzewczej w kościele z nowym zaprogramowaniem gazowego pieca. Rozpoczęliśmy projekt renowacji kaplicy 1722.
  • Naszym Drogim Strażakom za prace usuwania liści z rynien przed zimą. Dziękujemy!
  • Dzieciom Maryi za piękny udział w spotkaniach, szczególnie animatorkom wspólnoty za profesjonalną religijno -pedagogiczną diakonię.
5. Przed nami Nowy Rok Liturgiczny 2017. Roraty z kazaniem dla dzieci, będą we wtorki, czwartki i piątki wieczorem. Sama msza jest dla wszystkich przeżywających Adwent. Msze roratnie będą zaznaczone w porządku nabożeństw.

6. Zamówienia wizyty Św. Mikołaja (na 4.grudnia) – w zakrystii do 27.listopada.

7. Zachęcam, aby tegoroczny Adwent był połączony z darem abstynencji od alkoholu. Ewentualną decyzję wpiszmy do księgi trzeźwościowej, która będzie wyłożona. Będzie to dar dla zniewolonych, potrzebujących naszej pomocy modlitewnej oraz akt pokutny dla naszego dobra.