29.01.2017r.

1. Dziś IV Niedziela Zwykła. Przypominamy sobie 8 Błogosławieństw. Życie Jezusa jest ilustracją tychże Błogosławieństw, a one same są wskazówką w zrozumieniu tego, co życiu nadaje wieczny sens.

2. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

3. Gość Niedzielny podejmuje temat W obronie sumienia, pisząc o polskiej lekarce żyjącej w Norwegii, która została zwolniona z pracy, bo powołała się na sprzeciw sumienia. GN służy też radą jak walczyć z rozproszeniami na modlitwie.

4. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli program Caritas o nazwie RODZINA RODZINIE.

5. Dziękuję wolontariuszom z KSM i Animatorkom Dzieci Maryi za pomoc organizacyjną i chętne przeprowadzenie parafialnej akcji WESOŁA ZIMKA. Zapewne czynię to w imieniu samych dzieci i ich rodziców. Uczestniczyło 24. dzieci.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary na Kościół, składane tradycyjnie lub elektronicznie!

7. Remont: Jutro po zakończonych konsultacjach rusza proces wykonania nowych ławek dla naszego kościoła. Będzie trwał przeszło pół roku i będzie spłacany z naszych ofiar przez najbliższy rok. Nowe konfesjonały zostały właśnie spłacone. To dzięki Wam kolejna część kompleksowego remontu kościoła została wykonana. Trwają prace przygotowawcze do remontu kaplicy 1722. Bóg zapłać!!!

8. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.

9. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W I piątek odwiedzimy chorych.

10. W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – a zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu rano i wieczorem poświęcimy gromnice. Proszę się zastanowić, czy w naszym domu jest gromnica? Może nią być dawna świeca ślubna lub komunijna. Przynieśmy ją do kościoła. Kolekta w tym dniu jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

11. W czwartek przypada też dzień modlitw w intencji katechezy dorosłych. Zgodnie z zapowiedzią taką katechezę chcemy rozpocząć w naszej parafii. W czwartek po mszy wieczornej zapraszam na spotkanie organizacyjne osoby, które chciałyby uczestniczyć w spotkaniach katechezy dla dorosłych. Ustalimy dzień i godzinę najbliższych spotkań, które odpowiadałby większości. W zamyśle katechezy dla dorosłych jest zgromadzenie przede wszystkim wiernych, którzy nie należą jeszcze do żadnej przyparafialnej grupy formacyjnej. Przyjście na tę katechezę jedynie osób z już istniejących grup byłoby nieporozumieniem.

12. W środę 1. lutego w sali OSP o godz. 17:oo, odbędzie się spotkanie w sprawie rozbudowy sieci gazowej w Kokoszycach. Zainteresowani są zaproszeni. (pełna treść ogłoszenia http://kokoszyce.net/index.php/aktualnoci-sp-990050094/137-spotkanie-w-sprawie-gazyfikacji)

13. W przyszłą niedzielę zapraszam na sumę w intencji księdza proboszcza Romana Grabowskiego, który kończy 65. lat. We wspomnieniach mamy obraz Jego dobroci.

14. Msze święte dodatkowe za naszych zmarłych parafian będą odprawiane sukcesywnie w miarę znalezienia kapłanów, którzy mogliby je odprawić.