26.02.2017r.

1. VIII Niedziela Zwykła. W Ewangelii Chrystus podaje nam zasady życia wiarą i miłością, ale daje też konkretne wskazania - podpowiadając niejako, jak te zasady należy zastosować w życiu. I przypomina: Ja nie zapomnę o Tobie w biegu życia!

2. W naszej parafii świętujemy dziś 50. urodziny księdza proboszcza, które dokładnie przypadły 24. lutego. Suma będzie odprawiona jako msza dziękczynna za dar życia. Dzisiejsza niedziela to również ostatnia niedziela karnawału.

3. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na nowe ławki. Bóg zapłać za ofiary!

4. Gość Niedzielny pomaga nam wejść w Wielki Post. Wspomina Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło – Życie. Czytamy dziś Komunikat Metropolity Katowickiego w 30. rocznicę jego śmierci.

5. Wczoraj miały miejsce w naszej archidiecezji święcenia diakonatu.

6. Dodatkowa okazja do spowiedzi przed Popielcem i I piątkiem: we wtorek, czwartek i piątek od 16:3o; w środę pół godziny przed każdą mszą; w czasie piątkowej Drogi Krzyżowej dla dorosłych. Spowiedź dzieci szkolnych będzie w środę o 16:3o, a dla młodzieży o 18:3o. Planując spowiedź przychodzimy wcześniej do kościoła, aby nie podchodzić do konfesjonału w biegu, bez modlitwy.

7. Obchód chorych będzie w Środę Popielcową od 8:3o. Chorych z Najświętszy Sakramentem nawiedzi Ks. Diakon. Jeśli jednak chorzy planują spowiedź - proszę wtedy Opiekunów o krótki telefon, aby do domu przyszedł kapłan. (32-4562174)

8. Kolekta następnej niedzieli to jałmużna postna.

9. Najbliższa katecheza dla dorosłych odbędzie się po I Niedzieli Wielkiego Postu.

10. Przypominam, że nasza archidiecezja organizuje w dn. 8-16.05 pielgrzymkę pociągiem dla chorych do Lourdes. (Lista na pielgrzymkę do Fatimy jest już zamknięta)

11. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post:

• rozpoczyna się w Środę Popielcową. W parafii naszej są odprawiane 3 Msze św. Dzieci zapraszamy na 17:oo, a młodzież na 19:oo. Dorośli – tak jak mogą.
  • Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o 17:3o i w soboty o 9:oo z wyjątkiem soboty 1. kwietnia > Wtedy o 15:oo zgromadzimy się w Bazylice Pszowskiej i pójdziemy drogą krzyżową na Kalwarię Pszowską.
  • Gorzkie Żale - niedziele o 15:15. Kazanie pasyjne wygłosi Diakon Mateusz. Msza niedzielna wieczorna - po GŻ z kazaniem pasyjnym - będzie bez homilii.
  • I Niedziela Wielkiego Postu to Niedziela Trzeźwości.
  • Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu. Poprowadzi je ks. dr hab. Henryk Olszar – historyk na Wydziale Teologicznym UŚ i duszpasterz. Rekolekcje szkolne będą w Wielkim Tygodniu.
  • będzie więcej okazji do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi św..
  • Zaplanujmy sobie czas na powyższe ćwiczenia duchowe. Zadbajmy o dobre przeżycie Postu w rodzinach, zachętę dla młodzieży i pomoc dzieciom, dając im dobry przykład, że czas Wielkiego Postu to czas święty.
  • Kancelaria w piątki wieczorem będzie nieczynna ze względu na inne obowiązki.

Tydzień 2024

Miesiąc 11941