12.03.2017r.

1. II Niedziela Wielkiego Postu. Ponownie wyłania się przed nami góra Tabor. Można ją tylko podziwiać lub na nią wejść. To wielki wysiłek, ale warto. Warto jest iść w kierunku Boga. Wtedy inaczej widzimy świat i mamy większe horyzonty życia.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na nowe ławki. Dziękuję za każda ofiarę na ten cel, składaną dzisiaj i w następną niedzielę 19. marca. Bóg zapłać za każdy przelew na cele inwestycyjne parafii. Finalizacja projektu nowych ławek jest planowana na czas wakacji. Spłata dzieła potrwa oczywiście dłużej.

3. Po mszach św. jest zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Bóg zapłać za ten dar. W gablotce i na stronach internetowych przedstawione są cele, działalność i źródła finansowania tego Funduszu Misyjnego.

4. Gość Niedzielny przypomina nam o różnicy między praktyką postną a dietą.

5. Wszystkim, którzy przyszli na adorację Jezusa w czasie nabożeństwa czterdziestogodzinnego w naszej parafii - życzę obfitych owoców tejże modlitwy.

6. Spotkania kandydatów do bierzmowania będą po trzeciej niedzieli Wielkiego Postu. Tymczasem przychodzimy na nabożeństwa pasyjne – Gorzkie Żale i Drogę Krzyżową. Proszę rodziców, by zaprosili swoje dzieci na te nabożeństwa.

7. W czwartek i piątek przed mszą wieczorną będą spowiadać księża goście.

8. W piątek wieczorem 17.03 będzie dzień skupienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży połączony ze Mszą św. Młodzież KSM naszej parafii organizuje postną akcję charytatywną zbierania ubrań dla biednych. Dar czystej i niezużytej odzieży możemy przynieść do zakrystii przed mszami w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę. Kiedy mowa o KSM w naszej parafii dodam, iż nasza młodzież zdobyła na wyjeździe brązowy medal w piłce siatkowej w ramach ogólnopolskich rozgrywek KSM.

9. W czwartek kancelaria będzie czynna tylko wieczorem.

10. Gwoli informacji i przypomnienia:
  • Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu. Zapiszmy ten termin w naszych kalendarzach.
  • W sprawach parafialnych dzwonimy pod numer 324562174 i tylko ten.
  • Wizytę w kancelarii dla własnej wygody uzgadniamy wcześniej telefonicznie.
  • Śmierć parafianina zgłaszamy proboszczowi po śmierci, a nie dopiero po załatwieniu urzędowych formalności.
  • Pamiętajmy o postawie apostolskiej, aby nikt w naszej parafii nie umierał bez pojednania z Bogiem i Kościołem.
  • Wizytę kapłana u chorego z posługą sakramentalną lub na rozmowę można zgłaszać w dowolnym czasie, a nie tylko w czasie miesięcznego obchodu.
  • Msze za zmarłych od sąsiadów są odprawiane sukcesywnie i nie trzeba ich zamawiać.