19.03.2017r.

1. III Niedziela Wielkiego Postu. Czytając o dialogu Jezusa z Samarytanką przypominamy sobie, że Jezus jest Źródłem pokrzepienia i obmycia, a symbol wody ma w naszej wierze wyjątkowe znaczenie, szczególnie z uwagi na Chrzest św.

2. Serdecznie witamy w naszej parafii Księdza Proboszcza Andrzeja Maślankę, który przybył do nas z parafii Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Bojszowach. Tam właśnie udał się ksiądz proboszcz, by prowadzić wielkopostne rekolekcje.

3. Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na nowe ławki. Za każdy dar – serdeczne dzięki!

4. Gość Niedzielny jest do nabycia w tyle kościoła. Cena 5 złotych. A w nim m.in. formularz, na którym można złożyć podpis i włączyć się w obronę rodziny złożonej z mamy, taty i dzieci. Pozostałe czasopisma zabierzmy do domu i czytajmy.

5. Jutro obchodzimy Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, której liturgiczny obchód przesunięto z niedzieli wielkopostnej 19. marca.

6. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie formacyjne do domu parafialnego w najbliższy czwartek. Na 18:oo niech przyjdzie klasa I i II gimnazjum. Natomiast kandydaci z klasy III, którzy przygotowują się już do uroczystości przyjęcia sakramentu bierzmowania w maju tego roku, proszeni są o przyjście na godzinę 19:oo. Kto z klasy III nie może przyjść w czwartek, niech wyjątkowo przyjdzie w piątek po drodze krzyżowej. Proszę młodzież, aby nie zapominała o nabożeństwach pasyjnych w Wielkim Poście.

7. W czwartek przed mszą św. wieczorną będą spowiadać księża goście w obydwu konfesjonałach.

8. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To Dzień Świętości Życia. W tym dniu będą trzy msze: 7:oo; 9:oo; 17:oo (niedzielna). Dzieci zapraszamy na mszę o 9:oo, która z racji uroczystości zastąpi w tym tygodniu czwartkową mszę szkolną i sobotnią drogę krzyżową. Po mszach pobłogosławimy kobiety w stanie błogosławionym, które podejdą do ołtarza Św. Józefa.

9. Uroczysta Msza święta dziękczynna z okazji 25 rocznicy ustanowienia Metropolii Katowickiej, będzie sprawowana w Archikatedrze Chrystusa króla w niedzielę 26. marca o godz. 12:oo. Wszyscy jesteśmy zaproszeni na tę uroczystość.

10. Wizyty w kancelarii proszę ustalać telefonicznie odpowiednio wcześniej. W czasie prowadzenia rekolekcji poza parafią, prośba ta ma wyjątkowe znaczenie.

11. Kolekta za tydzień będzie na potrzeby naszej Archidiecezji.

12. Bóg zapłać za przyniesione dary ubrań w ramach charytatywnej akcji KSM.

13. Od jutra do wyczerpania przydzielonej puli, będą rozprowadzane wielkanocne świece CARITAS, paschaliki 2017. Cena 5 złotych. Cały dochód jest przeznaczony na dzieła charytatywne. W tygodniu paschaliki będą w zakrystii.

14. Dyrekcja Publicznego Przedszkola nr 13 w Kokoszycach informuje, że w dniach od 14 do 28. marca trwają zapisy na rok szkolny 2017/18. Informacje dodatkowe pod numerem telefonu 324561517. Podobne ogłoszenie jest w gablotce przy chodniku.

Miesiąc 20585