07.05.2017r.

1. IV Niedziela Wielkanocna to w całym Kościele Niedziela Dobrego Pasterza, dzień szczególnych modlitw o nowe powołania do służby w Kościele. Modlitwę tę podjęliśmy już w Białą Niedzielę w obecności diakona i alumnów seminarium. Wtedy też zebraliśmy kolektę na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, za co wspólnota kleryków wyraża wdzięczność. O nowe powołania będziemy się również modlić w tygodniu. Przypadają bowiem kwartalne dni modlitw o powołania: w środę, piątek i sobotę. Pamiętajmy szczególnie o diakonach, którzy dzisiaj rozpoczynają w Kokoszycach rekolekcje przed święceniami. Jest wśród nich nasz diakon Mateusz, który w niedzielę 13. maja o 10:oo pragnie przyjąć dar sakramentu kapłaństwa.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na CARITAS POLSKA
i jej dzieła. W parafii naszej czytamy List Episkopatu Polski na Niedzielę Miłosierdzia. Jedynie na sumie będzie kazanie do dzieci, które dziękują Bogu w I rocznicę I Komunii św.

3. Gość Niedzielny
do nabycia w tyle kościoła, a w nim m.in. o wnioskach z misji duszpasterskiej w Medjugorju. Znajdziemy też podsumowanie z pielgrzymki papieskiej do Egiptu.

4. W poniedziałek odprawiamy dwie msze, ze względu na Uroczystość Św. Stanisława Biskupa – głównego patrona Polski. Krótkie nabożeństwo majowe będzie po mszach rano i wieczorem.

5. We wtorek zapraszam do domu parafialnego o 18:1o na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy drugiej. Proszę przynieść indeks bierzmowańca.

6. Również we wtorek na 19:oo zapraszam na probostwo Radę Parafialną.

7. W czwartek wieczorem ma miejsce spotkanie dekanalne kapłanów.

8. Trwa miesiąc maj poświęcony czci Matki Bożej
. Ten maj jest wyjątkowy. Już w sobotę przypada 100. rocznica pierwszych Objawień Fatimskich. Nabożeństwa majowe odprawiamy po mszach z wyjątkiem sobót i niedziel - w te dni majowe jest pół godziny przed mszą wieczorną. Zachęcam wiernych do chętnego uczestnictwa w tej godzinie dla Maryi. Proszę rodziców, by przyjść
z dziećmi na majowe.

9. Za tydzień przybędzie do nas Ksiądz prob. Dariusz Kreihs, który zbierze kolektę na budujący się kościół, który wspieramy od kilku lat.

Tydzień 1932