14.05.2017r.

1. V Niedziela Wielkanocna. Św. Piotr przypomina nam, że należeć do Chrystusa to wielka godność, która się nigdy nie kończy. Pełnią tej godności jest niebo. Tam nasze miejsce.

2. Witamy wśród nas Księdza proboszcza Dariusza Kreihsa, który wygłosi kazanie i zbierze kolektę na budujący się kościół w jego parafii na Os. Wrębowa w Rybniku.

3. Od wczoraj 13. maja przeżywamy z całym Kościołem 100. rocznicę Objawień Fatimskich. Łączmy się w modlitwie z papieżem Franciszkiem i wszystkimi pielgrzymami. Trwajmy na modlitwie o pokój. Zapraszam szczególnie na nabożeństwa majowe razem ze swoimi dziećmi. Apeluje do rodziców, których dzieci nie znają tego nabożeństwa. Apeluje do ministrantów, aby przychodzili służyć na majowe.

4. Wczoraj Ksiądz Mateusz Seweryn przyjął w katedrze święcenia kapłańskie. Bogu niech będą dzięki! Niech Matka Boża Fatimska otacza Jego kapłańskie życie radością i wiernością w służbie Kościołowi. Dziękuję parafianom, którzy zechcieli pojechać na uroczystość święceń. Księdza Mateusza przywitamy w parafii w dniu odpustu.

5. Kolekta za tydzień i za dwa tygodnie będzie przeznaczona na nowe ławki. Polecam wiernym tę kolektę i serdecznie dziękuję za wszelkie przelewy na konto inwestycyjne parafii. Cieszy fakt, iż w to dzieło włączyły się nowe rodziny. Bóg zapłać!

6. Z radością pragnę ogłosić, że pierwsza partia ławek zostanie przywieziona do naszego kościoła już po niedzieli. Ze względu na prowadzone prace, kościół będzie w ciągu dnia zamknięty w poniedziałek, wtorek i środę. Msze św. będą odprawiane planowo.

7. Proszę o uregulowanie należności za wznowienie rezerwacji miejsca grobowego po 20 latach od pogrzebu i więcej. Brak reakcji rodziny lub opiekunów grobów spowoduje zakończenie dzierżawy miejsca w dniu 1. lipca 2017 roku. Miejscem załatwiania spraw związanych z cmentarzem jest kancelaria parafialna, nie cmantarz.

8. Gość Niedzielny przedstawia Fatimę przed uroczystościami 100. lecia Objawień.

9. W piątek swoje urodziny obchodzi nasz ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w modlitwach.

10. W piątek na 18:oo zapraszam na naukę przed chrztem dziecka dla wszystkich rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest w najbliższym czasie. Nauka będzie w kościele.

11. Zbiórka ministrantów połączona z ćwiczeniem liturgicznym będzie w sobotę o 11:oo.

12. Wspólnota ministrantów zaprasza do swojego grona chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do księdza proboszcza.

13. Spotkanie Dzieci Maryi będzie w najbliższą sobotę o 9:3o w domu parafialnym.

14. Wznawiamy akcje charytatywną Pieluszka dla Maluszka. Dar pieluch można złożyć w zakrystii od piątku do niedzieli.

15. W najbliższym czasie będą w naszej parafii przeprowadzone wybory do Rady Duszpasterskiej. Za tydzień w niedziele ksiądz proboszcz przedstawi kalendarz wyborczy.

16. W poniedziałek 22. maja na 18:45 zapraszam na spotkanie młodzież, która w tym roku została dopuszczona do sakramentu bierzmowania. Bierzmowania udzieli Ksiądz Arcybiskup Damian Zimoń w poniedziałek 29. maja w czasie mszy o 18:oo.

17. Już dziś zapraszam wszystkie mamy na koncert z okazji Dnia Matki w sobotę 27. maja po mszy wieczornej. Drogie Mamy! - przyjdźcie do kościoła ze swoimi rodzinami, a szczególnie dziećmi i wnukami. Drogie Dzieci! - zaproście Mamy.

18. W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna cały dzień ze względu na inne obowiązki.