21.05.2017r.

1. V Niedziela Wielkanocna. We wspólnocie, czy w samotności wszyscy chrześcijanie oczekują przyjścia Ducha Świętego. W naszej parafii jest to tym bardziej wymowne, gdyż za tydzień będzie udzielany sakr. bierzmowania. Prosimy Cię – przyjdź Duchu Święty!

2. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na nowe ławki. Podobnie będzie za tydzień, kolekta parafialna będzie na zapłatę bieżących rachunków, a co zostanie - na nowe ławki. Dziękuję Wam Drodzy Parafianie za waszą troskę o dobra materialne parafii!

3. Z radością pragnę ogłosić, że w piątek druga partia ławek zostanie przywieziona do naszego kościoła. Proszę, by nie stawiać nóg na deskę służącą do klęczenia.

4. Ze względu na prowadzone prace, proszę, by nie wchodzić do kościoła w ciągu dnia w środę, czwartek i piątek. W te dni msze św. będą odprawiane planowo, ale będą krótsze, ze względu na prowadzone prace konserwacyjne związane z użyciem chemikaliów. Dlatego w czwartek i piątek różaniec odmówmy w domu i przyjdźmy na samą mszę – za pięć 17:oo.

5. Gość Niedzielny relacjonuje m.in. przebieg uroczystości w Fatimie z okazji 100. rocznicy pierwszych objawień. Znajdziemy też relację z pielgrzymki pociągiem do Lourdes. Są też przedstawieni tegoroczni neoprezbiterzy, a wśród nich jest oczywiście - ks. Mateusz.

6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe. Będziemy się modlić o urodzaje i za rolników. Niektóre modlitwy będą przy kapliczkach. Zapraszam na modlitwę, szczególnie parafian, którzy mieszkają obok. (Reszta w porządku nabożeństw)

7. Jutro 22. maja o 18:45 jest próba przed bierzmowaniem dla młodzieży dopuszczonej do bierzmowania. Po próbie będzie okazja do spowiedzi. Natomiast w poniedziałek 29. maja Ksiądz Arcybiskup Damian Zimoń przyjdzie do nas, aby w czasie Mszy św. o 18:oo udzielić sakramentu bierzmowania. W ten dzień bierzmowani przyjdą już na 17:oo – na próbę.

8. W czwartek po majowym zapraszam wszystkich ministrantów na ważną zbiórkę. Proszę rodziców o przypomnienie chłopcom o tym spotkaniu, aby nie zapomnieli przyjść.

9. Wspólnota ministrantów zaprasza do swojego grona chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do księdza proboszcza.

10. Trwa akcja charytatywna Pieluszka dla Maluszka. Dar pieluch składamy w zakrystii.

11. W czerwcu będą przeprowadzone w naszej parafii wybory do Rady Duszpasterskiej. Ostatnie takie odbyły się przed 5. laty. Oto terminarz wyborów do parafialnych rad duszpasterskich w Archidiecezji Katowickiej:

• Ogłoszenie i rozpoczęcie procesu wyboru kandydatów: 21 V
  • Informacja o kandydatach i udostępnienie list wyborczych: 11 VI
  • Wybory: 18 VI
  • Ogłoszenie składu rady: 25 VI

12. Wobec powyższego od dziś zastanawiamy się więc, kto byłby godzien reprezentować nas w parafialnej radzie duszpasterskiej. Winien to być człowiek o dobrej opinii moralnej i uczestniczący w życiu Kościoła. Za tydzień będą kolejne ogłoszenia w jakiej formie i kiedy można zgłosić swoich kandydatów lub samego siebie.

13. Zapraszam wszystkie mamy z bliskimi na koncert z okazji Dnia Matki w sobotę 27. maja po mszy wieczornej. W gablotce znajdziemy szczegółowy plan koncertu.

14. Apeluje do opiekunów grobów o podjęcie decyzji w sprawie przedłużenia dzierżawy miejsc grobowych po 20 latach od pogrzebu lub po skończonym terminie dzierżawy.

Tydzień 1912