11.06.2017r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uwielbiamy Naszego Boga, który istnieje jako Wspólnota Osób: Ojciec, Syn i Duch Święty.

2. Dzisiaj kończy się czas Spowiedzi św. i Komunii św. wielkanocnej.
Każdy katolik w zakresie minimum swoich powinności przyjmuje w stanie łaski uświęcającej Komunię Św. przynajmniej w czasie wielkanocnym, chyba że istnieją jakieś ważne powody, które uniemożliwiają spełnienie tego obowiązku (wątpliwości przedstawiamy spowiednikowi). Wedle tradycji, chodzi tu o przedział czasowy między Popielcem, a Niedzielą Trójcy Świętej. Chorzy, którzy mają możliwość wezwania kapłana uczestniczą w tym obowiązku.

3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja wyruszy po pierwszej mszy około godziny 8:5o i przejdzie trasą: Pałacowa > Osadnicza > Parkowa. Proszę, aby uczestniczyć w procesji ze swoimi dziećmi, a te malutkie, by z pomocą rodziców sypały płatki kwiatów. Na procesję zapraszam do służby wszystkich ministrantów.

4. Dziękuję wszystkim angażującym się w przystrojenie ołtarza. Już dzisiaj proszę zapytać rodziny Kałusowskich, Berger i Cieśla, jaka pomoc jest im potrzebna ze strony sąsiadów. Piękny ołtarz to dzieło wspólnoty, a nie jednej rodziny. Ołtarze zostaną dowiezione na posesję wskazanych rodzin we wtorek wieczorem.

5. Dodatkowa okazja do spowiedzi przed Bożym Ciałem będzie w środę o 17:45.

6. Kolekta jest dziś przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Dziękują za nią studenci i profesorowie. Kolejne czerwcowe kolekty będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii, głównie na nowe ławki. Bóg Wam zapłać za każdą ofiarę!

7. Gość Niedzielny zawiera bezpłatny dodatek – śpiewnik z pieśniami eucharystycznymi na procesję Bożego Ciała. Ponadto w GN: o Św. Józefie; o sile Żywego Różańca oraz artykuł o nadużywaniu alkoholu i sposobach walki z uzależnieniem.

8. Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie Dzieci Maryi będzie w najbliższą sobotę o 18:oo przy domu parafialnym. Spotkamy się przy pieczonej kiełbasce i owocowej herbatce w klimacie zabaw i radosnej nuty.

9. Wybory do Rady Duszpasterskiej w naszej parafii. W przyszłą niedzielę po mszach świętych wybierzemy 6 członków Rady. Każdy dorosły parafianin głosując będzie mógł zaznaczyć na karcie do głosowania dwa nazwiska, stawiając przy nich krzyżyk.
Lista kandydatów do Rady Duszpasterskiej jest do wglądu w gablotce i na stronie parafii od niedzieli 11. czerwca do soboty. Wyniki wyborów jak i pełna lista członków Rady będą podane do wiadomości w niedzielę odpustową.

10. We wtorek wieczorem uczcimy Św. Antoniego z Padwy, który jest obdarzany w naszej parafii czcią licznych wiernych. W ich intencji będzie odprawiona Msza św. Będziemy też dziękować za dzieła miłosierdzia zrealizowane z ofiar ze skarbonki Świętego.

11. W przyszły poniedziałek 19. czerwca przypada Krupne Święto i ślubowana piesza pielgrzymka do Pszowa. W następna niedzielę podamy dokładną ranną godzinę o której wyruszymy. Proszę panów kierujących ruchem o kontakt ze mną w sprawie zapewnienia bezpiecznego przejścia.

Miesiąc 21975