25.06.2017r.

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową Niepokalanego Serca Maryi. Witamy w naszej parafii Księdza Neoprezbitera Mateusza Seweryna, który przewodniczy dziś sumie z procesją i wygłasza odpustowe kazania. Nasz Gość pobłogosławi też nowe ławki oraz udzieli indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego. Witamy również serdecznie wszystkich przybyłych na odpust kapłanów i wiernych świeckich. Niech miłe Panu będzie nasze świętowanie.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdy Wasz dar! Za tydzień będzie kolekta na Wyższe Śląskie Sem. Duchowne.

3. Wynik wyborów do Rady Duszpasterskiej, które odbyły się w zeszłą niedzielę 18. czerwca jest następujący. Ze zgłoszonych przez parafian kandydatów najwięcej głosów zdobyli kolejno: Wojciech Pinior; Grzegorz Bugla; Martyna Cieśla; Sebastian Podeszwa; Grzegorz Grychnik; Sylwester Świątek. Oprócz kandydatów z wyboru, do Rady wchodzą też członkowie nominowani oraz z urzędu. Rada rozpocznie swą działalność na 1. spotkaniu.

4. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu. Głosował jedynie co czwarty uczestnik danej mszy.

5. Szczególne podziękowania kierujemy do starej Rady za jej wierną służbę parafii w latach 2012-2017. Serdeczne Bóg zapłać!

6. W czwartek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu będą dwie msze, a kolekta zebrana będzie na Stolicę Apostolską.

7. Za tydzień po mszach niedzielnych poświęcimy nasze pojazdy.

8. Dziękuję wszystkim uczestnikom pielgrzymki i wspólnej modlitwy w czasie obchodów gradowego święta. I tak wypełniliśmy zobowiązania naszych Ojców.

9. Pani katechetka Joanna Duda po siedmiu latach pracy w naszej szkole zakończyła pracę katechetyczną w naszej parafii. Bardzo serdecznie podziękowaliśmy Pani Katechetce za wszelkie dobro przez Nią czynione i pracę wśród naszych dzieci. Niech Duch Boży towarzyszy jej w pracy w innej szkole, którą wybrała. Od września będzie u nas uczyć nowa pani katechetka.

10. Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny z płytą CD jest do zakupienia.

11. Proszę zabrać dla wakacyjnej lektury wszystkie pozostałe pisma. To prezent!

12. W gablotce znajdziemy komunikat Prezydenta Miasta dotyczący ankiety nt. wymiany kotłów centralnego ogrzewania i kwestii dofinansowania.

Skład nowej Rady Duszpasterskiej na lata 2017-2022:
Ks. Proboszcz Adam Zakrzewski; Grzegorz Bugla; Aneta Burek; Martyna Cieśla; Irena Gawlina; Grzegorz Grychnik; Wiesław Juraszczyk; Małgorzata Kubek; Barbara Maciocha; Jacek Maj; Wojciech Pinior; Sebastian Podeszwa; Emanuel Sczensny; Sylwester Świątek; Krystyna Warcok.