13.08.2017r.

1. XIX Niedziela Zwykła. Ewangelia przypomina nam, że nie jesteśmy sami kiedy ciemne chmury wiszą nad nami. Trzeba jednak chcieć być blisko Jezusa. Czy nasza rodzina zwraca się do Jezusa z prośbą Piotra, taką pełną wiary?

2. Kolekta tej niedzieli oraz wtorkowej uroczystości jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Kieruje serdeczne podziękowania do wszystkich ofiarodawców za każdy dar składany w czasie liturgii oraz na konto parafii. Bóg zapłać! Kolejne kolekty będą przeznaczone: 20.08 – na nowe ławki; 27.08 – na Kościół w Kazachstanie.

3. Gość Niedzielny zamieszcza artykuł o Św. Edycie Stein, pisze o najbardziej znanych modlitwach maryjnych, a ponadto jest wiele tematów natury społecznej. (cena 5 zł.)

4. Mamy też do wyboru nowe i starsze numery pism: Arka; Posłaniec Serca Jezusowego; droga; Miłujcie się; L'Osservatore Romano. Proszę brać i czytać!

5. Dziękuję wszystkim, którzy regularnie wrzucają drobny grosz przeznaczony na przygotowanie na ksero kartek z porządkiem nabożeństw i ogłoszeniami parafialnymi. Jest to bardzo potrzebne. Zauważmy, że nasza parafia nie pobiera żadnych obowiązkowych opłat przy załatwianiu spraw kancelaryjnych. Dlatego proszę parafian, aby wsparli w czasie kolekty 15. sierpnia fundusz przeznaczony na prowadzenie biura parafialnego i zakup wszelkich potrzebnych materiałów biurowych i eksploatacyjnych. (tonery; tusze; papier; przegląd ksera; poczta, itp.)

6. W poniedziałek nie będzie odprawiana msza poranna o godzinie 7:oo. Będzie natomiast odprawiona msza o 17:oo w wigilię Uroczystości WNMP.

7. We wtorek będziemy świętować Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek nabożeństw będzie niedzielny.

8. W przyszły weekend (piątek–poniedziałek) będę pełnił służbę głoszenia Słowa poza parafią i zastępował mnie będzie kapłan ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Kancelaria będzie czynna jak zwykle.

9. W czwartek przypada Uroczystość Świętego Jacka, który jest patronem naszej Archidiecezji i całej Metropolii Katowickiej. Zapraszam w tym dniu na Mszę św.

10. Za tydzień w niedzielę 20. sierpnia jest już pielgrzymka stanowa dziewcząt i kobiet do Pani Piekarskiej. Zwyczajem naszej parafii kobiety, które pragną uczestniczyć w swojej pielgrzymce, udają się do Piekar Śląskich prywatnymi samochodami, często służąc wolnymi miejscami – co jest godne pochwały. Osoby, które zgłosiły się do proboszcza, również mają już załatwiony transport. W piątek i sobotę o 16:3o jest okazja do spowiedzi świętej, szczególnie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Piekar Śląskich.

11. Już teraz zwracam się do młodzieży, która w maju tego roku przyjęła w naszej parafii sakrament bierzmowania, że na sobotę 16. września jest organizowana archidiecezjalna pielgrzymka do katowickiej katedry, w podzięce za dar przyjęcia tego sakramentu i dla umocnienia w wierze. Zapraszam do uczestnictwa w tej kilkugodzinnej pielgrzymce. Pojedziemy wynajętym busem w cenie 10 złotych. Zapisać się można w zakrystii do niedzieli 3. września podając imię, nazwisko, pesel i numer telefonu dla dalszego kontaktu. Rodziców proszę o słowa zachęty.