27.08.2017r.

1. XXI Niedziela Zwykła. Ewangelia pokazuje jak bardzo obdarowany był Szymon Piotr, kiedy otrzymał łaskę rozpoznania w Jezusie Mesjasza. Bóg realizuje swój plan zbawienia niekoniecznie przez tych, którzy mają odpowiednie przygotowanie i dyplomy, ale przez tych, którzy pokornym sercem dają Mu się prowadzić.

2. Witamy w naszej parafii księdza Rafała Dąbrowskiego, kapłana naszej diecezji, który od kilku lat pracuje jako duszpasterz w Kazachstanie. Witamy go serdecznie i dziękujemy za wygłoszone kazanie. Dzisiejsza kolekta jest wsparciem dla tamtejszego Kościoła Katolickiego. Módlmy się dziś w intencji całej Polonii.

3. Gość Niedzielny – dzisiaj znajdziemy w nim bezpłatny dodatek – DVD z filmem Misja. W roli głównej: Robert de Niro, muzyka: Ennio Morricone.

4. Można też nabyć kalendarz Gościa Niedzielnego na rok 2018 z wizerunkami świętych w cenie 5 złotych.

5. W środę zapisani ministranci udają się na swoją formacyjną pielgrzymkę do katedry. Ministranci którzy nie byli obecni na zbiórce, zapisać się mogą dzisiaj, tj. w niedziele, u pana kościelnego. Podajemy imię, nazwisko i telefon kontaktowy.

6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. (Spowiedź pół godziny przed mszą)

7. Dodatkowa spowiedź dla parafian oraz dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego będzie w piątek od 16:oo. Proszę dzieciom przypomnieć o spowiedzi!

8. W I piątek – 1. września odwiedzę chorych parafian. Początek o 8:4o.

9. W sobotę przypada Dzień Modlitw o uświęcenie duchowieństwa. Kapłani naszej archidiecezji pielgrzymują w tym dniu do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej w ramach obchodów 100. rocznicy objawień.

10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na naszą archidiecezję.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy organistom spoza naszej parafii, którzy w ostatnich tygodniach wspomogli nas swoją służbą. W ciągu 62 dni Panowie zagrali 98 mszy.

12. Ze względu na urlop pani kancelistki, do końca sierpnia kancelaria parafialna nie będzie czynna w czasie nabożeństw. Najlepiej jest poprzedzić wizytę krótkim telefonem lub przyjść po mszy z wyjątkiem środy i mszy niedzielnych.

13. Zwracam się do młodzieży, która w maju tego roku przyjęła w naszej parafii sakrament bierzmowania: w sobotę 16. września jest organizowana archidiecezjalna pielgrzymka do katowickiej katedry, w podzięce za dar przyjęcia tego sakramentu i dla umocnienia w wierze. Zapraszam do uczestnictwa w tej kilkugodzinnej pielgrzymce. Zapisać się można w zakrystii do niedzieli 3. września podając imię, nazwisko, pesel i numer telefonu dla dalszego kontaktu.

14. Do końca miesiąca można się zapisać na wyjazdowe spotkanie dożynkowe Koła Gospodyń Wiejskich w dniu 11.09.2017. Zapisy u przewodniczącej KGW.

15. Tegoroczne dożynki są planowane na niedzielę 10. września. Dziękczynienie za plony będzie w czasie sumy. Jest to tez niedziela naszego odpustowego pielgrzymowania do Matki Boskiej Pszowskiej.

16. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie 4. września o 8:oo.

17. Pierwsze powakacyjne spotkanie Dzieci Maryi będzie 9. września o 9:3o. Zapraszamy!