03.09.2017r.

1. XXII Niedziela Zwykła. Tak często się mówi: Wszystko będzie dobrze, trzeba myśleć pozytywnie. Słowa mają „zaklinać” rzeczywistość. Także Piotr myślał podobnie: „Panie, (...) nie przyjdzie to nigdy na Ciebie!”. Jezus mówi nam prawdę: nie zawsze i nie wszystko będzie w naszym rozumieniu dobrze. Ważne jednak, aby w cierpieniach i trudach nie tracić z oczu „nadziei naszego powołania” i całym sercem przylgnąć do Chrystusa.

2. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę na nasz lokalny Kościół.

3. Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny są do nabycia w tyle kościoła.

4. Jutro nasze dzieci rozpoczynają nowy rok szkolny. Życzymy im wiele darów Ducha Świętego. Msza na rozpoczęcie w intencji uczniów , nauczycieli i rodziców będzie sprawowana w poniedziałek o 8:oo.

5. W poniedziałek po nabożeństwach porannych kościół będzie zamknięty ze względu na prowadzone prace montażu haczyków przy ławkach.

6. W piątek proszę ministrantów o przybycie na zbiórkę po mszy wieczornej. Kto nie może w tym terminie niech przyjdzie w sobotę na 10:oo.

7. W piątek o 18:3o będzie nauka przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych.

8. W sobotę pierwsze powakacyjne spotkanie Dzieci Maryi o 9:3o. Zapraszamy!

9. Wspólnota Dobrej Woli wespół z Prezydentem Miasta oraz Dyrekcją Ośrodka Rehabilitacyjnego organizują w sobotę 9. września o godz. 15:oo Festyn Rodzinny Integracyjny na „Trzech Wzgórzach” w Wodzisławiu Śląskim. W programie: gry i zabawy.

10. Za tydzień w Pszowie niedziela odpustowa. Zwyczajem naszej parafii wyruszymy w procesji do Matki Bożej Uśmiechniętej o godzinie 9:oo. Kto może niech przybędzie również na Nieszpory Odpustowe w Bazylice Pszowskiej o 15:3o.

11. Również za tydzień są w naszej parafii dożynki. Na sumie będziemy dziękować Bogu za pracę rolników i za chleb powszedni, którego dzieki Bogu nam nie brakuje. Bardzo proszę ofiarodawców darów ołtarza w postaci płodów rolnych, by przynieśli je do kościoła w piątek i pozostawili przed pierwszą ławką.

12. Nasza parafia od lat finansuje obiady szkolne uczniom potrzebującym takiej pomocy. Proszę aby rodzice i opiekunowie dzieci potrzebujących takiego wsparcia skontaktowali się osobiście z księdzem proboszczem do wtorku tj. 5.09.2017 celem ustalenia listy pomocy charytatywnej.

13. Kancelaria parafialna jest czynna: poniedziałek 7:oo-9:oo, wtorek i piątek 16:oo-18:3o, sobota 8:oo-10:oo, w środę kancelaria jest nieczynna: Poza tymi godzinami wizytę w kancelarii trzeba uprzedzić krótkim telefonem – 324562174.