10.09.2017r.

1. XXIII Niedziela Zwykła. Ewangelia wzywa nas, by mieć odwagę upominać grzeszących dla ich dobra, jednak roztropnie, wystrzegając się jakiejkolwiek formy ataku lub odwetu, gdyż te nie są z ducha Chrystusowego.

2. Dzisiejsza niedziela obfituje w wydarzenia:

3. Witamy w naszej parafii Księdza Henryka Olszara, który w tym tygodniu będzie zastępował w posłudze księdza proboszcza. Ksiądz profesor jest nam znany, ponieważ głosił w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje wielkopostne.

4. W sanktuarium w Pszowie przypada dzisiaj odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Zwyczajem naszej parafii o 9:oo wyruszamy w pieszej pielgrzymce do Matki Bożej Uśmiechniętej. Tamże o 11:oo będzie suma pontyfikalna, o 14:oo Godzina Maryjna – koncert, a o 15:3o uroczyste Nieszpory Maryjne.

5. W naszej parafii świętujemy dożynki. Suma jest odprawiana za żyjących i zmarłych rolników i działkowców w podzięce za ich pracę i chleb powszedni.

6. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do spłaty naszych ławek. Bóg zapłać za ofiary! W naszych nowych ławkach zamontowaliśmy haczyki na czapki i torebki.

7. Gość Niedzielny – również podejmuje temat upomnienia grzesznika i bliskiej osoby.
We wtorek przypada Uroczystość Matki Bożej Piekarskiej, która jest główną patronką naszej archidiecezji. Módlmy się w tym dniu za nasz Kościół Katowicki.

8. W czwartek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszam na Mszę św., która sprawowana będzie w intencji mojego poprzednika Księdza prob. Grzegorza Brzyszkowskiego w dniu urodzin. Módlmy się za drogiego nam kapłana.

9. Młodzież, która w maju tego roku przyjęła w naszej parafii sakrament bierzmowania i pozytywnie odpowiedziała na zaproszenie do katedry na Święto Bierzmowanych proszona jest o przybycie na plac probostwa w sobotę 16. września na godz. 8:oo. Pojedziemy małym busem na miarę zapisanej na liście młodzieży. Zakończenie pielgrzymki jest planowane około 14:oo. W tym dniu informujemy swoje Mamy, aby nie czekać na nas z obiadem.

10. Za tydzień 18. września w poniedziałek przypada patronalne Święto Świętego Stanisława Kostki - patrona Polski i młodzieży. Tego dnia zapraszam młodzież naszej parafii, począwszy od siódmej klasy, a skończywszy na maturzystach, na Eucharystię sprawowaną w ich intencji o Dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym. Tego dnia rozpoczynamy i kontynuujemy nasze przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Po wprowadzonej reformie szkolnictwa przygotowanie do bierzmowania rozpocznie młodzież siódmej klasy szkoły podstawowej. Msza w intencji młodzieży rozpocznie się o 18:3o. Wcześniej – okazja do spowiedzi.

11. Intencje mszalne za żywych i umarłych na rok 2018 będzie można zamawiać za tydzień od poniedziałku 18. września od godziny 7:oo. Do trzech intencji łącznie.

12. W gablotce znajdziemy terminy odprawienia Mszy świętych za naszych zmarłych, którzy odeszli w tym roku do Pana - w I rocznicę ich śmierci w roku 2018.

13. Wodzisławianie po 60. roku życia mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronach internetowych dzielnicy www.kokoszyce.net oraz miasta .