29.10.2017r.

1. Niedziela to w naszej parafii Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Bogu za piękny kościół parafialny wypełniony wiernymi.

2. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na kościół i parafię! Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na spłatę nowych ławek. W dniu Wszystkich Świętych proszę Was o ofiary na spłatę rachunków za wywóz śmieci z cmentarza.

3. Dzisiaj po mszach o 8:oo; 10:3o; 16:oo możemy wysłuchać mini koncertu pieśni religijnych w wersji instrumentalnej na fletni Pana w wykonaniu Artura Thomasa. Po koncercie będzie można nabyć płytę.

4. Proszę aby ucznioweie klasy 3 podeszli do zakrystii zaraz po mszy św.

5. W środę będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. O 14:oo zapraszam na nabożeństwo i procesję na cmentarz. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu można uzyskać: od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Ponadto nawiedzając cmentarz w dniach 1-8 listopada i modląc się tam za zmarłych.

6. Na cmentarzu zwyczajem wielu lat możemy wesprzeć Fundację „Wspólnota dobrej woli” która pomaga rodzicom i opiekunom osób niepełnosprawnych w całej okolicy.

7. Gość Niedzielny swoją treścią pomaga nam w trosce o naszych zmarłych.

8. Zalecki możemy składać w zakrystii i kancelarii w godzinach urzędowania.

9. W Dzień Zaduszny są dodatkowe msze św. o 7:oo, 8:oo i 18:oo.

10. Proszę, aby wierni naszej parafii nie włączali się w świętowanie pogańskiego Halloween, które stoi w sprzeczności z wiarą i kulturą chrześcijańską.

11. Dodatkowa okazja do spowiedzi: wtorek 16:oo-16:5o; 1.11 – pół godziny przed mszami.

12. Na stronach www. parafii i w gablotce znajdziemy wypis wolnych intencji w 2018r.

13. Dzieci uczestniczące w nabożeństwach różańcowych, które dzisiaj zostawią planszę ze swoimi obrazkami, mogą we wtorek po różańcu odebrać symboliczną nagrodę.

14. Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek od 8:4o

15. Dzieci Maryi spotkają się w najbliższą sobotę o 9:3o i zapraszają rówieśników!

16. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na budowę Domu Rekolekcyjno - Pielgrzymkowego Nowej Ewangelizacji „Nazaret” w Piekarach Śląskich.

17. Trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "Zatrzymaj aborcję". Nasi parafianie mają mozliwość złożenia swojego podpisu: po mszach w niedzielę 5.11 (potrzebny PESEL); w kancelarii oraz prywatnie > www.zatrzymajaborcję.pl

18. Ksiądz proboszcz w dniach 6-9.11 udaje się na rekolekcje. Zastąpi go inny kapłan.

19. Godziny pracy kancelarii znajdziemy: w gablotce, na stronach parafii i na drzwiach kancelarii. Poza wyznaczonymi godzinami wizytę trzeba ustalić telefonicznie.(32 4562174)