19.11.2017r.
1. XXXIII Niedziela Zwykła to w naszej archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej. W Kościele Powszechnym przeżywamy I Światowy Dzień Ubogich ustanowiony z inicjatywy papieża Franciszka na zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia.

2. Bóg zapłać za ofiary, które dzisiaj złożycie na spłatę nowych ławek. Wielkie dzięki!

3. Zapraszam dzisiaj na popołudniowy koncert muzyki organowej i kameralnej w wykonaniu: Anny Trefon – skrzypce i Michała Duźniaka – organy. W programie utwory: J.S. Bacha, T. Albinoniego, J.N. Lemmensa. Początek po mszy wiecz. o 16:5o.

4. Gość Niedzielny jest do nabycia w tyle kościoła (5 zł., inne czasopisma dowolna ofiara) a w nim:
wywiad z dyrektorem Caritas Polska nt. dobroczynności Polaków (min. Caritas w liczbach);
o odznaczeniu Orderem Orła Białego naszego kapłana ks. prałata Bernarda Czarneckiego;
jest też artykuł o wcześniakach; o tragedii samobójstw; w każdym numerze są czytania niedzielne z komentarzem i program telewizyjny; dzisiaj z kalendarzem na rok 2018.

5. We wtorek zapraszam na spotkanie Służby Liturgicznej – na mszę i spotkanie przy stole!!!

6. Kandydatów do bierzmowania z kl. 7. zapraszam w czwartek do salki domu parafialnego na kolejne spotkanie formacyjne o 17:4o. Proszę zabrać indeksy!

7. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych będzie w czwartek o 18:3o w salce domu parafialnego. Czas spotkania: czterdzieści minut.

8. Zebranie Rady Duszpasterskiej będzie w piątek o 19:oo na probostwie.

9. Za tydzień kolekta na renowację katedry oraz zbiórka: Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

10. Pierwsza kolęda pójdzie już od 9:oo w sobotę 2. grudnia ulicą Marii Dąbrowskiej 5a-53. Druga kolęda będzie w niedzielę 3. grudnia od 13:oo. Zawitam w domach: Oraczy 75-11.

11. Ogłoszenia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.:
  • Od 23 do 26 listopada młodzież KSM. przejdzie się ulicami Kokoszyc w celu rozprowadzenia opłatków na święta.
  • Dnia 3 grudnia w naszej parafii zawita Św. Mikołaj. Rodziców, którzy są chcą, aby ich pociechy odwiedził prawdziwy Św. Mikołaj – biskup, a nie duży krasnal, prosimy o zapisy w zakrystii. Te będą trwać do 1 grudnia. Przygotować należy kartkę na której rodzice zapiszą: imię dziecka, adres, telefon i proponowaną godzinę wizyty.
  • 11 listopada odbyły się Diecezjalne Zawody Sportowe KSM Archidiecezji Katowickiej. Drużyna dziewcząt naszego parafialnego KSM zdobyła I miejsce. Gratulujemy!
12. W minionym tygodniu wykonano prace na wysokościach w celu naprawy instalacji elektrycznej przy oświetleniu krzyża. Ponadto wymieniliśmy: reflektor za figurą Maryi oraz zegar astronomiczny odpowiedzialny za czasowe oświetlenie okien.

13. Pan Prezydent Wodzisławia Śląskiego zaprasza mieszkańców Kokoszyc na spotkanie 21. listopada o 17:oo w świetlicy OSP.

14. W kinie Pegaz działającym w Wodzisławskim Centrum Kultury możemy obejrzeć film pt. Bóg w Krakowie. Seanse są w przyszłą niedzielę 26. listopada o 17:oo i 19:oo. Dziękujemy za tę formę apostolstwa - wiele bowiem kin nie sprowadza filmów inspirowanych wartościami chrzescijańskimi. Spotkajmy się w kinie!

15. III edycja koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się w piątek 29. grudnia br. Pośród wykonawców nie zabraknie m.in. Beaty Bednarz, Natalii Kukulskiej, Katarzyny Moś, Mieczysława Szcześniaka, Igora Herbuta oraz muzyków AUKSO i Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. Można już poczynić plany. Bilety będą później.