26.11.2017r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W katedrze przypada dzień odpustu. Ta niedziela to również patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, dlatego nasi członkowie KSM udają się na uroczystości do katedry reprezentując naszą parafię.

2. O 15:3o odprawimy nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla na które Was zapraszam.

3. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na renowację katedry. Po mszach św. ma miejsce zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Fundacja ta wspiera min. prześladowanych chrześcijan. Dziękuję młodzieży KSM i paniom z Legionu Maryi za pomoc w przeprowadzaniu tej i każdej innej zbiórki.

4. Bóg zapłać za ofiary, które składacie na cele parafialne. Wzorem lat ubiegłych wielu z Was przelało też swój dodatkowy roczny wkład na cele inwestycyjno-remontowe. Bóg zapłać! Wszystkie kolekty grudnia będą parafialne, z wyjątkiem dni: I piątek – kolekta na cele charytatywne w parafii, barbórka - renowacja kielicha i 26.12 – UŚ.

5. Gość Niedzielny zamieszcza mądry artykuł na temat wstydu i wiele innych. Mały Gość Niedzielny – w nim znajdziesz lampion do samodzielnego złożenia.

6. Jest już do wglądu plan kolędy do Świąt Bożego Narodzenia.

7. Do 1. grudnia trwają w zakrystii zapisy na przyjęcie Św. Mikołaja. Jego wizyta - 3.12.

8. W czwartek zaraz po mszy szkolnej zapraszam dzieci z III klasy. Półgodzinną katechezę odbędziemy w kościele. Rodzice w tym czasie mogą poczekać w salce.

9. Zapraszam na Eucharystię i nabożeństwa w I piątek i I sobotę miesiąca.

10. Dodatkowa spowiedź św. przed adwentem dla dzieci i dorosłych o 16:3o w czw. i pt.

11. We wtorek po południu udaję się na posiedzenie Rady Kapłańskiej do której mnie wybrano w dekanacie i w Archidiecezji. Z kolei przez kilka godzin w czwartek, piątek i sobotę będę prowadził rekolekcje dla Sióstr Zakonnych poza parafią. Dlatego proszę, aby sprawy związane z podpisem proboszcza ustalić telefonicznie. Kancelaria będzie czynna bez zmian w ustalonych godzinach.

12. W piątek, zaraz po mszy wieczornej krótkie spotkanie ministrantów (sprawy kolędy)

13. Spotkanie Dzieci Maryi będzie w tę sobotę o 9:3o. Dzieci zapraszają swoich rówieśników i przygotowują się do swojego święta – Niepokalanego Poczęcia Maryi.

14. Już za tydzień I Niedziela Adwentu. Będziemy się modlić o trzeźwość. Będą do nabycia: Kalendarz Śląski (20 zł.) oraz świece CARITAS - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (duża-12, mała-5 zł.). W tygodniu będą tylko w kancelarii i zakrystii.

15. Chorych odwiedzę przed adwentem w pierwszy piątek grudnia od godziny 8:4o. Kolejny obchód będzie tuż przed świętami rozłożony na 3 dni: czwartek, piątek i sobota, tj. 21;22;23 grudnia. W czasie najbliższych piątkowych odwiedzin proszę poinformować księdza, czy ma przyjść tuż przed świętami. W styczniu regularnego obchodu nie będzie. Pamiętajmy, że wizytę u chorego można zawsze ustalić.

16. Nauka przed chrztem dziecka będzie w piątek 15. grudnia o 18:oo.

17. W wigilię, która przypada w niedzielę 24. grudnia nie będzie mszy popołudniowej.

Tydzień 1958