01.04.2018r.

1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

W tym wspaniałym dniu, życzymy Wam Drodzy Parafianie:

• radości i umocnienia w wierze przez Zmartwychwstałego
  • aby wpatrywanie się w Twarz Jezusa Umęczonego i Zmartwychwstałego wprowadziło więcej pokoju i spokoju
  • abyśmy kochali Kościół i by nikt z nas nie stał się wilkiem, a nawet czarną owcą w Owczarni Jezusa Chrystusa
  • aby wyznawanie Chrystusa przełożyło się na godne i pogodne traktowanie drugiego człowieka
                          ksiądz proboszcz Adam z diakonem Michałem

2. Zapraszam na uroczyste Nieszpory Wielkanocne.

3. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego Okresu Wielkanocnego są od wieków: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego Pana.

4. Jutro odprawimy msze św. według niedzielnego porządku. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5. Młodzież wszystkich klas oraz dorosłych zapraszam w piątek na pierwszą w naszej parafii Drogę Światła. Po nabożeństwie kandydaci do bierzmowania klasy drugiej i trzeciej gimnazjum otrzymają grafik ostatnich przygotowań do tegorocznego bierzmowania, które będzie miało miejsce w Parafii Syrynia 8. maja wieczorem.

6. Bogu niech będą dzięki za przeżycie Wielkiego Postu – czasu nawrócenia, praktyk pokutnych, rozważanie Męki Pańskiej i szczerej spowiedzi św. Dziękujemy za wspólnie przeżywane: Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, kazania pasyjne, koncert pieśni pasyjnych i rekolekcje wielkopostne. Gratuluje Wam też dotrzymanych postanowień, dania świadectwa w wierze i ufnej modlitwy za wiernych obojętnych w wierze. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali kościół do wielkanocnych uroczystości, przede wszystkim za przygotowanie Bożego Grobu i postawienie przy nim straży. Dziękuję też za poczty sztandarowe w czasie rezurekcji. Dziękuję też wszystkim, którzy w naszej parafii wsparli fundusz na kwiaty do Bożego Grobu. Wysłaliśmy też ofiary wspierające Caritas przez kupno paschalików wielkanocnych 2018 oraz ofiary, które złozyliście przy adoracji krzyża.

7. Za tydzień jest Niedziela Miłosierdzia. Kolekta zebrana będzie na CARITAS. Do nowej skarbony będzie można złożyć swój dar dla umęczonego miasta Aleppo.