29.04.2018r.

1. V Niedziela Wielkanocna. Chrystus ucząc o życiu Kościoła, posłużył się obrazem winnego krzewu i latorośli. Krzewem jest On sam. W nim, organicznie związane, tkwią latorośle obsypane liśćmi i wydające owoc. Krzew żyje, latorośle zmieniają się z roku na rok, jak pokolenia. Ale są też gałązki uschłe w których nie ma już życia i za chwilę odpadną, choć na pozór są jeszcze złączone z krzewem. Módlmy się o dar wiary pełnej życia Bożego.

2. Żegnamy dziś diakona Michała w ostatnim dniu Jego duszpasterskiego stażu w naszej parafii. Jednak Ksiądz Diakon obiecał przybyć do nas na I Komunię naszych dzieci, a później z błogosławieństwem prymicyjnym 17. czerwca. Diakon Michał kieruje do nas swe podziękowania. Nasza parafia również dziękuje Mu za wszelkie dobro uczynione wśród nas. Da Bóg doczekać - 12. maja diakon Michał przyjmie święcenia kapłańskie.

3. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na spłatę nowych reflektorów w kościele i nowej instalacji oświetleniowej krzyża na wieży. Polecam waszej ofiarności tę kolektę i dziekuje za każdą ofiarę z serca daną. Chcę też poinformować, że wszystkie kolekty majowe będą na cele parafialne. 14. maja kończymy spłatę ławek.

4. Gość Niedzielny jest do nabycia w tyle kościoła.

5. Dziś obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Nasze modlitwy zanośmy przez wstawiennictwo błogosławionych kapłanów naszej diecezji: ks. Emila Szramka i Józefa Czempiela (memento + 4.05).

6. Dzisiaj po sumie zapraszam kandydatów do bierzmowania. Pozostańcie w Kościele w pierwszych ławkach. Otrzymacie kartę do bierzmowania na dzień 8. maja. Msza św. w Syrynii będzie odprawiona o 18:oo. My zgromadzimy się w kościele ze świadkami najpóźniej o 17:25. Przypominam o przystąpieniu do spowiedzi św. w swojej lub innej parafii. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie: w piątek 4. maja o 18:3o; w sobotę 5. maja o 16:oo oraz w niedzielę 6. maja po mszy o 16:oo – ok.16:5o jeśli będą chętni.

7. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zapraszam wg godzin w porządku nabożeństw.

8. W maju rozpoczynamy akcję Pieluszka dla Maluszka.

9. We wtorek jest Święto Św. Józefa, rzemieślnika. Modlimy się za bezrobotnych.

10. W czwartek przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i Święto Narodowe Konstytucji 3. Maja. Ten dzień to dobry czas modlitwy za Ojczyznę.

11. W I piątek w godzinach 8:3o-12:oo będę odwiedzał chorych.

12. W piątek Nasi Strażacy będą obchodzić swoje patronalne święto i zapraszają na Mszę św. o godzinie 17:oo.

13. Zbiórka ministrantów będzie 10. maja po mszy wieczornej. Niech przyjdą również kandydaci na ministrantów. Apeluję do ministrantów, którzy nigdzie nie wyjechali, aby służyli do Mszy św., szczególnie w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.

14. Kandydatów do bierzmowania z klasy siódmej zaproszę na spotkanie 10.05 o 18:3o.

15. Po niedzieli 13. maja odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Termin zostanie podany.

16. Zbliża się powoli mój Srebrny Jubileusz Kapłaństwa. Pragnę Was poinformować, że w mojej intencji będą odprawiane trzy uroczyste Msze święte: we wtorek 15. maja o 17:oo oraz w niedzielę 20. maja o 16:oo. Natomiast w katedrze będzie odprawiona Msza św. z całym rocznikiem święceń 1993, dokładnie w 25. rocznicę 15. maja o 12:oo. Proszę Was o łączność w modlitwie dziękczynnej.