27.05.2018r.

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Łączymy się duchowo z pątnikami, którzy wyruszyli na pielgrzymkę świata męskiego do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Na wszystkich mszach śpiewamy dzisiaj hymn Matko Piekarska, a na nabożeństwie o 15:3o pomodlimy się Litanią do Matki Bożej Piekarskiej.

2. Witamy wśród nas Księdza z Parafii Matki Bożej Różańcowej w Rybniku, który wygłosi dziś kazanie i poprosi o wsparcie budowy nowego kościoła na Osiedlu Wrębowa. Kolekta jest przeznaczona na ten cel. Bóg zapłać za złożone ofiary!

3. Gość Niedzielny podejmuje temat Eucharystii. Mamy też czerwcowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

4. Na stole z czasopismami są obrazki ze Srebrnego Jubileuszu Kapłaństwa księdza proboszcza. Można je zabrać na pamiątkę.

5. W poniedziałek nie będzie Mszy św. porannej. Na majowe zapraszam o 10:3o.

6. Zbiórka wszystkich ministrantów będzie we wtorek po majowym. Zapraszam również kandydatów. Proszę rodziców o przypomnienie synom o tej zbiórce.

7. We wtorek na 19:3o zapraszam wszyskich zainteresowanych na spotkanie dotyczące zorganizowania w naszej parafii wczesnej Komunii Świętej. Początek przygotowań miałby się rozpocząć w połowie września tego roku. Ustalenia szczegółowe zostaną podane do wiadomości w późniejszym czasie.

8. W czwartek będziemy wspólnie przeżywać Uroczystość Ciała i Krwi Pana Jezusa. W procesji wyruszymy po Mszy św. porannej, a więc około 8:5o. Zapraszam wszystkich do uroczystego przeżywania tego pięknego dnia, a dzieci pierwszokomunijne niech przyjdą w swoich białych strojach. Prosimy małe dzieci o sypanie płatków kwiatów przed Panem Jezusem. O 15:3o odprawimy ostatnie majowe. Gratuluje wszystkim, którzy przychodzili cały maj czcić Maryję.

9. Obchód chorych rozkładamy na dwa dni. W piątek od 8:3o odwiedzę chorych mieszkających przy ulicach: Smolna, Pałacowa, Gagarina, Olszyny, Oraczy i Zdrojowa. W sobotę będę u chorych na Dąbrowskiej, Młodzieżowej, Pszowskiej, Matki Teresy, Norwida i Wesołej. Będę pytał chorych, czy ma ich odwiedzić Ksiądz Neoprezbiter Michał Walczyński z błogosławieństwem prymicyjnym. Może to uczynić w dniach 15 i 16. czerwca.

10. Po Uroczystości Bożego Ciała powołam w naszej parafii Radę Ekonomiczną. Proszę, aby zaproszeni do rady parafianie okazali swoją gotowość do służby parafii w formie dzielenia się swoją wiedzą jako doradcy.

11. Czerwiec to miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

12. W piątek 8. czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. O 18:oo będzie w tym dniu Msza dla młodzieży. Proszę zarezerwować sobie czas.

13. W niedzielę 10. czerwca przypada nasz parafialny odpust.