OGŁOSZENIA PARAFIALNE

15.07.2018r.

1. XV Niedziela Zwykła. Chrystus uczynił wybranych ludzi posłańcami Boga. Idąc z Dobrą Nowiną z góry wiedzieli, że jedni ją przyjmą, drudzy odrzucą. Zostali do tego przygotowani przez samego Mistrza. Rzecz znamienna, Jezus troszczy się o jednych i drugich. Chodzi Mu o to, by odrzucający Nowinę przekazaną przez Boga wiedzieli, co robią, aby za swą postawę wzięli pełną odpowiedzialność. Dlatego poleca uczniom, by w godzinie odrzucenia łaski „strząsnęli proch z nóg swoich na świadectwo dla nich”.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na opłatę za usługę geodezyjną związaną z parafialnym gruntem przy kaplicy 1722. Bóg zapłać za każdą ofiarę! Do końca lipca kolekty niedzielne będą również parafialne.

3. Witam tych, którzy powrócili z wakacji i życzę szczęśliwej podróży wyjeżdżającym!

4. Gość Niedzielny. W nim znajdziemy ciekawe artykuły: O kulcie Krwi Chrystusa; O szkaplerzu, który towarzyszył Janowi Pawłowi II do ostatnich chwil życia, a dla wielu katolików stał się stylem życia; fakty i mity o kleszczach według Tomasza Rożka.

5. Zabierzmy naszym chorym czasopismo Apostolstwo chorych.

6. Kancelaria parafialna w czasie wakacji jest czynna w poniedziałek po mszy porannej oraz we wtorek, czwartek i piątek po mszy wieczornej. Dla wygody parafian wizytę w kancelarii zawsze można ustalić telefonicznie na dowolny czas z wyjątkiem śród i dni świątecznych.

7. Sprawy wymagające podpisu proboszcza proszę załatwić przed 21. lipca.

8. W zakrystii można odebrać znaleziony w kościele damski markowy zegarek i dwa parasole (odbiór do pierwszego deszczu).

9. Apeluję do bierzmowanej w tym roku młodzieży, która dobrowolnie zamówiła zdjęcie – pamiątkę. Proszę o odbiór zdjęcia w zakrystii.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 64

Wczoraj 125

Tydzień 64

Miesiąc 2524

Ogółem 295278

Currently are 15 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions