OGŁOSZENIA PARAFIALNE

05.08.2018r.

1. XVIII Niedziela Zwykła. Chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu”. Ten Chleb, jak dawna manna, jest chlebem życia, ale też zarazem chlebem próby. Czy mamy odwagę uwierzyć, że ten prosty opłatek ukrywa boską obecność i bezkresne tchnienie Boga? Prośmy o wiarę, bo to ona pozwala nam przyjąć moc tego chleba.

2. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać! Kolekta za tydzień będzie przeznaczona na nowy mikrofon przenośny wraz z osprzętem. Stary uległ już zużyciu.

3. Jutro, tj. w poniedziałek obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego i będą dwie Msze św. – rano i wieczorem. Blask chwały Chrystusa ukazuje godność, piękno i świętość, które Bóg złożył w duszach nas wszystkich. Żyjmy tak, aby stopniowo zajaśniał w nas Jego obraz.

4. Gość Niedzielny podejmuje temat trzeźwości: 100 dni trzeźwości na 100.lecie Niepodległości. Ponadto: Czy w Polsce zabraknie księży?; Gdy dziecko rodzi się, by umrzeć; Roman Dmowski – wizjoner i strateg. Módlmy się za wszystkich, którzy trwają w postanowieniach trzeźwościowych.

5. Już niedługo, bo w niedzielę 19. sierpnia będzie miała miejsce Pielgrzymka Stanowa Kobiet i Dziewcząt do Piekar Śląskich.