OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12.08.2018r.

1. XIX Niedziela Zwykła. Długa droga przed nami. Ta droga nie prowadzi gdzieś tam, daleko, ale do samego wnętrza, do serca, gdzie przebywa Bóg, gdzie jest wieczność. Wyjątkowa droga, to i specjalny pokarm - Chleb żywy - który z nieba zstąpił, żebyśmy się nie zagubili ani nie zniechęcili i dotarli do celu.

2. Czytamy dziś w kościołach zaproszenie Księdza Arcybiskupa na pielgrzymkę stanową kobiet i dziewcząt do Pani Piekarskiej. W tym roku przypada ona 19. sierpnia. Zwyczajem naszej parafii, kobiety które pragną uczestniczyć w tej pielgrzymce, udają się do Piekar Śląskich prywatnymi samochodami, często służąc wolnymi miejscami – co jest rzeczą godną pochwały. Osoby, które nie mają jak dostać się do Piekar proszone są o przyjście do kancelarii we wtorek po Mszy św. W piątek o 16:3o jest okazja do spowiedzi świętej dla pielgrzymów.

3. Kolektę tej i pozostałych niedziel sierpnia przeznaczamy na generalny remont kaplicy 1722. Została już wybrana firma, która go wykona. Dodatkowo zamówiliśmy wykonanie dębowych drzwi oraz witraży.

4. Gość Niedzielny skupia naszą uwagę na przedstawieniu istoty obchodzonej Uroczystości WNMP. Znajdziemy też artykuł o Św. Maksymilianie Kolbe, który odszedł do Pana w wigilię Święta Wniebowzięcia. Pozostałe pisma proszę zabrać dla domowej lektury. Płacimy jedynie za Gościa Niedzielnego – 5 złotych.

5. W tym tygodniu we wtorek będzie Adoracja Najswiętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej przed uroczystością WNMP. Msza wieczorna w tym dniu będzie odprawiona według formularza z uroczystości. Przed mszą można przynośić zalecki za zmarłych w intencji których o 17:oo będzie odprawiona Msza św. (II intencja).

6. W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na Nieszpory Maryjne, które wyśpiewamy o godzinie 15:3o. W rocznicę Bitwy Warszawskiej (1920) pomodlimy się też w intencji Ojczyzny. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na prowadzenie kancelarii parafialnej.

7. Dziękuję wszystkim, którzy regularnie wrzucają swój drobny grosz przeznaczony na przygotowanie kartek z porządkiem nabożeństw i ogłoszeniami parafialnymi, oraz na prowadzenie biura parafialnego. Te środki są wsparciem dla finansów parafii przy zakupie materiałów biurowych i serwisowaniu sprzętów. Zauważmy, że nasza parafia nie pobiera żadnych opłat powszechnie stosowanych przy wydawniu dokumentów.

8. W piątek 17. sierpnia przypada Uroczystość Świętego Jacka, który jest patronem naszej Archidiecezji i całej Metropolii Katowickiej.

9. Nauka przed chrztem dziecka będzie w piątek o 18:oo w kościele.

10. Jutro 13. sierpnia o 13:45 przybędzie na parking przy kościele Ambulans Diagnostyczny, w którym można wykonać płatne badania. Wykaz i cennik badań znajdziemy na ulotce przy Gościu Niedzielnym lub w gablotce przy chodniku.

11. W dniach 20 - 25. sierpnia będę przebywał na pielgrzymce. Zastąpi mnie w parafii Ks. Henryk Olszar, znany nam kaznodzieja ubiegłorocznych rekolekcji wielkopostnych.

12. Dożynki w naszej parafii są zaplanowane na niedzielę 2. września.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 50

Wczoraj 126

Tydzień 564

Miesiąc 1965

Ogółem 317562

Currently are 17 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions